Mokymai  1-kams

Vakar (2018-11-27) buvo vesti mokymai 1-kams apie burnos higieną ir dantų ėduonį. Pamoka susidėjo iš stendinio pranešimo, kuriame išsiaiškinome, kaip taisyklingai valytis dantukus, ką svarbiausia žinoti apie dantų šepetėlį ir dantų pastą bei kas gadina ir daro sveikais mūsų dantis ir iš praktinės dalies, kada buvo naudojamas dantų modelis ir šepetėlis, kad visi galėtų išmėginti taisyklingai išvalyti dantis. Taip pat mokymuisi buvo rodomi Kauno miesto visuomenės sveikatos biuro sukurti mokomieji filmukai.

 

Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Ta proga mokykloje – darželyje visą savaitę vyko įvairūs tolerancijos renginiai:
Lapkričio 13 dieną 1 – 4 klasių mokiniai kartu su mokyklos psichologe aptarė „Kas yra Tolerancija“, šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Psichologė pristatė šių metų tolerancijos simbolį – raktą. Kartu su vaikais prisiminėme mandagumo žodžius. Pažiūrėjome keletą trumpų filmukų, kurių tikslas atpažinti priklausymo grupei jausmą, suvokti savo ir kitų unikalumą.
1 – 4 klasių mokiniai simbolinį draugystės raktą dekoravo ir papuošė klasės duris.
Darželio grupės taip pat puošė raktus (raktai eksponuojami stende), bei kartu su auklėtojomis aptarė tolerancijos reikšmę.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 12–18 d. buvo minima tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šiemet jos tema – „Šiaurės herojai“. Mūsų mokyklos 3-ios klasės mokiniai su mokytoja Audrone Pyragaite dalyvavo Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Tirkiliškių padalinio darbuotojų  organizuotame rytmetyje. Jaukioje bibliotekos aplinkoje trečiokai skaitė bei aptarė švedų Elias ir Agnes Våhlund rašytojų knygos „Superherojų vadovas” ištraukas.

Rudenėlio šventė
Štai ir pralėkė rudenėlio šventė mūsų darželyje, kurią vedė auklėtojos Ingrida, Liveta ir Ieva.Buvo be galo gera matyti visų šypsenas, jaudulį, džiaugsmą. Vaikų pasirodymai buvo labai šaunūs. Tiek eilėraščių ir dainelių išmokę…Su tėvelių pagalba vaikai kūrė rudens gėrybių parodėlę. Dėdė Rudenėlis lankydamasis šventėje rinko pačius gražiausius vaikų darbus. Čia puikavosi įvairios rudens gėrybės, spalvotų lapų kompozicijos, įmantrūs darbeliai iš daržovių.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Žemgulienė

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šventiškai.

Mokyklos-darželio bendruomenė tradiciškai susirinko mokyklos kieme. Šventės pradžioje nuskambėjo „Tautiška giesmė“, vėliau visus susirinkusius pasveikino direktorė Gailutė Jonienė.Po gražių sveikinimo žodžių vaikus ir jų tėvelius linksmino “Buratino nuotykių” herojai.

Gegužės 2-ąją dieną, mūsų darželyje vyko nuostabi, linksma ir labai azartiška sporto šventė. 
Kurios metu vaikai išsiskirstę į komandas (mišrias), atlikinėjo įvairias estafetes, šventės metu integravome užduotis ir estafetes su kamuoliais, kadangi dalyvaujame tarptautiniame projekte “KAMUOLIO DIENA -2018”. Visi vaikai buvo atsinešę po savo mėgstamiausią kamuolį iš namų.Tiek pedagogai, tiek vaikai patyrė labai daug gerų emocijų ir turėjo nuostabų laiką.

Šiandien kovo 7 d. 

Tirkiliškių mokyklos darželio ikimokyklinės “Boružiukų” grupės mažieji lankėsi “Linksmojo lagamino” studijoje. Susipažinome su ten gyvenančiais personažais, bei patys turėjome galimybę įsikūnyti į pasirinktą herojų. Grįžome išsidūkę, pavargę, bet labai laimingi

 

Š. m. kovo 1 – balandžio 9 dienomis Kėdainių „Ryto“ progimnazija pradinių klasių mokiniams, organizavo piešinių ir nuotraukų konkursą „Lietuvos paukščiai 2018“. Konkurso tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas ir fotografijos meną atskleisti Lietuvos paukščių savitumą, išskirtinumą, ugdyti vaikų kūrybiškumą. Šiais metais organizatoriai sulaukė 345 piešinių, pieštų įvairiomis technikomis. Atsižvelgiant į atsiųstų darbų gausybę konkurse, visose grupėse, atrinkta po 6 laimėtojus. Konkurse dalyvavo Austėja Šileikaitė, Kristijonas Šipelis, Lilija Gelažiūtė, Nojus, Mileta ir Miglė Kieliai, Kotryna Šipelytė, Jokūbas Lopeta, Deimantė Šimkūnaitė, Tarp  laimėtojų ir mūsų ketvirtos klasės mokinė Gertrūda Lopetaitė. 

Prieš pat Šventas Velykas dalyvavome Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-4 klasių šventėje ,,Maisto magija”. Kalbėjome apie sveikos mitybos reikšmę žmogaus gyvenime, dalinomės paprasto ir sveiko maisto receptais. Darėme įvairius bandymus ir valgėme paprastą, bet sveiką kvietinių kruopų košę!

Kovo 19 – 23 dienomis mokykloje – darželyje vyko akcija „Savaitė be patyčių“. Šių metų tikslas – priminti, kad mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms. Akcijos metu vyko įvairios veiklos: išsiųstas laiškas mokinių tėvams „Laiku pastebėti ir teisingai reaguoti“, klasėse, darželio grupėse ugdytiniai džiugino savo draugus: padėjo vieni kitiems, sakė gražius žodžius, palinkėjimus. Savaitėje be patyčių visi kartu kūrėme draugišką žmogų. 1- 4 klasių mokiniams pravesta paskaita “Mano teisės ir pareigos”, priešmokyklinės grupės  ir ikimokyklinių grupių vaikams  pravesti pokalbiai apie draugystę.


Pirmadienį ( kovo 5 d.)
Tirkiliškių mokyklos darželio ikimokyklinukai šventė Kaziuko mugę. Mažieji kartu su tėveliais visą savaitgalį ruošėsi, kepė pyragus, keksiukus, vėrė apyrankes ir t.t. Prekių asortimentas buvo kaip niekad gausus, net ir rankų darbo žvakidžių buvo galima įsigyti. O kokia šventė be ypatingo svečio Kaziuko. Žaidėme, dainavome, šokome, Kaziukui ūsus priklijuoti bandėme, net ir žirgų lenktynėse dalyvavome. Skanėstų buvo galima įsigyti sumokant už prekes”auksiniais” pinigėliais. šurmulį mažieji sakė prisimins dar ilgai.

 

Vasario 13d.darželyje vyko Užgavėnių šventė.  Vaikai pasipuošę kaukėmis,garsiai ir linksmai vijo žiemą. Kanapinis ir Lašininis kovojo dėl išlikimo, ir su vaikų pagalba pergalę išplėšė Kanapinis,taip išvydami Lašininį pasitikome Gavėnią. Sudeginome Morę ir džiaugėmės saulės spinduliais.

 

2018 m. sausio 18 d. Kauno Tirkiliškių mokykloje – darželyje vyko Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inicijuojamos programos „Kauno vaikai šypsosi“ priemonių įgyvendinimas. Į Tirkiliškių mokyklą – darželį atkeliavo BENU Vaistinė simbolis, sveikatos mokytojas BENU, kuris atnešė vaikams pačių geriausių dovanų – naujus, patogius bei minkštus dantų šepetukus. Vaikučiai parodė svečiui, kaip išmoko taisyklingai valytis dantukus, pasidalino žiniomis apie burnos higieną, bei pakeitė senus dantų šepetukus naujais.

Šiandien Tirkiliškių mokyklos – darželio ikimokyklinukai paminėjo Sausio 13 -ąją dieną. Tradiciškai minėjimą pradėjome LR Himnu, bei žvakelių uždegimu. Ugdytiniai labai susidomėję klausėsi auklėtojų prisiminimų bei trumpametražio filmo apie tos dienos įvykius. O kad prisiminimai išliktų ilgam patys gaminome bei spalvinome neužmirštuoles, kuriomis pasipuošė, ne tik ugdytiniai bet visi darbuotojai.
Įgyvendindami programos “Kauno vaikai šypsosi” priemones, 2017 m. rugsėjo 28 d. Kauno Tirkiliškių mokykla – darželis ikimokyklinėse grupėse įvyko atidarymo šventė. Programoje dalyvauja 3 grupės (Bitučių, Boružėlių, Drugelių).

Šventės metu, grupėse vaikai piešė sveikus dantukus. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Justina supažindinimo vaikus kaip prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki ir gražūs.

Visi programos dalyviai gavo dovanų: dantų šepetėlius, dantų šepetėlių laikiklius, grupės valymo kalendorius, atmintines įstaigos bendruomenei. Ir pažadėjo, kad valysis dantukus kiekvieną dieną!

Goda Tubytė ir Kamilė Zinevičiūtė dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų mokinių fotonuotraukų parodos- konkurse “Nuostabusis gyvūnijos pasaulis”. Kamilė Zinevičiūtė tapo šio konkurso laureate.

2017-12-14 Gertrūda Lopetaitė, Jaunųjų gamtininkų būrelio ugdytinė, tapo Kauno miesto mokinių literatūrinių kūrinių konkurso “Svajoji svajonių ir siekimų žemė” skirto prof. T. Ivanausko atminimui, laureate.

2017m.gruodžio 8d. trečiokai ( mokytoja Vilija Radkevič) dailės ir technologijų pamokoje susipažino su meduolių receptu, jų gaminimo technologija, mokėsi ,,eglutes”, ,,besmegenius” puošti įvairių spalvų glajumi. Labiausiai laukė pamokos pabaigos, kada galės paragauti. O skanumėlis! Už puikią konditerijos pamoką dėkojame Marinai Tamošauskienei ir Vakarės mamai Daliai Vizgaitienei.

Dailės būrelio mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte „Draugystės pynė“, kurio tikslas – paminėti tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri minima gruodžio 3 d., norint atkreipti vaikų dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje nuo sienų moja linksmai išmarginti, mylimais gyvūnais papuošti vaikų delniukai. Vaikų kurtos rankytės kviečia draugauti, priimti vienas kito skirtumus, veikti kartu ir prasmingai, apkabinti, mylėti… Martyno Mažvydo progimnaziją ir lopšelį-darželį ,,Sakalėlis“ papuošė apie 4000 įvairiaspalvių, draugiškų rankyčių.

2017-11-29 Gertrūda Lopetaitė dalyvavo nacionaliniame piešinių konkurse “Mes užaugome laisvi”. Nacionalinio piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“, skirto laisvės gynėjų dienai, tikslas – padėti jaunajai kartai suvokti Laisvės vertę. Konkursu siekiama paskatinti mokinius pažinti ir pasirinkta menine raiška atspindėti praeities ir dabarties sąsajas, puoselėti Tėvynės meilės, atsakomybės už savo tautą ir valstybę, tautinės savigarbos jausmą, kuriant tapybines, grafines, mišrios technikos kompozicijas, ieškoti apgintos laisvės įprasminimo. Konkursas yra meninio ir kultūrinio ugdymo projekto „Mus moko patirtis ir praeitis“ dalis.

2017 m.lapkričio 15d.3 klasėje (mokytoja V.Radkevič) vyko netradicinė pasaulio pažinimo pamoka ,,Lietuvos etnografiniai regionai ”.   Mokiniai avėjo klumpes, puošėsi įvairių regionų galvos apdangalais, susipažino su Žemaitijos, Mažosios Lietuvos  tautiniais drabužiais, aiškinosi senovinių patiekalų pavadinimus,švenčių tradicijas. Už šią įdomią pamoką dėkojame 3 klasės mokinės Smiltės mamai Mildai Lagunavičienei.

2017 spalio 17- 27d. 11 trečios mokinių (mokytoja V.Radkevič) dalyvavo tarptautinėje matematikos  olimpiadoje KINGS. Į finalinį turą, kuris vyks 2017m.lapkričio 19d. Kauno Vytauto Didžiojo universitete, pateko 10 mokinių.Lauksime finalininkų rezultatų!

2017m. spalio 13d. 3 klasės mokiniai (mokytoja V.Radkevič) dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Nuo plunksnos iki knygos“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Vaikai sprendė kryžiažodžius,prisiminė ant ko buvo rašomos pirmosios knygos,dėliojo žodžius panaudodami hieroglifus, rašė tikromis plunksnomis.

2017 m. rugsėjo 27 d. darželyje vyko rudens šventė „ Mano darže auga moliūgas“. Šventėje dalyvavo „Bitučių“, „Boružėlių“ ir „ Drugelių“ grupės.Šventės metu vaikai turtino žinias apie daržo gėrybes, kurias randame rudenį, pamatė jas realiai. „Bitučių“ grupė dainavo dainą apie baravyką, „Boružėlių“ grupė deklamavo eilėraštį apie morką, „Drugelių“ grupė suvaidino pasaką „Ropė“. Visi vaikai grupelėmis margino tikrus moliūgus, o visi kartu, kreidelėmis spalvino moliūgą nupieštą aikštelėje. Šventės metu, vaikai vaišinosi ne tik daržovėmis ir vaisiais, bet ir tėvelių suneštomis vaišėmis. Pasivaišinę, gavo saldžias padėkas už dalyvavimą šventėje ir visi kartu padainavo dainelę „Rudenėlis puošiasi“. Šventę organizavo ir vedė ,, Bitučių ,, grupės auklėtoja Iveta Prapiestienė.

2017-05- 19 II klasės mokiniai ir 12 tėvelių keliavo į Molėtus. (Mokytoja V.Radkevič) Susipažino su

etnokosmologijos muziejumi, kuriame visi labiausiai norėjo palaikyti rankose nukritusią žvaigždę.Molėtų

observatorije didelį įspūdį paliko teleskopas. Nepabijoję aukščio, kopė į Labanoro apžvalgos bokštą.

Poilsiavo prie Lusių ežero.

 

2017 Kalbos, gamtos ir matematikos kengūros  rezultatai

Nykštukas, 1 klasė MATEMATIKA
Eil. nr. Vieta Vardas, Pavardė Taškai Klasės balai* Grupės balai**
1. 10 AUGUSTĖ MILČIŪTĖ 132.50 100 100
2. 38 MANTAS SINKEVIČIUS 122.50 99 99
3. 491 DOAMS PAKLONSKAS 103.75 92 87
Nykštukas, 2 klasė MATEMATIKA
Eil. nr. Vieta Vardas, Pavardė Taškai Klasės balai* Grupės balai**
1. 261 EMILIJA RUTKAUSKAITĖ 117.50 97 97
2. 754 KOTRYNA ŠIPELYTĖ 108.75 90 93
3. 952 VAKARĖ VIZGAITYTĖ 106.25 87 91
Mažylis, 3 klasė MATEMATIKA
Eil. nr. Vieta Vardas, Pavardė Taškai Klasės balai* Grupės balai**
1. 684 PAULIUS BALČIŪNAS 97.50 89 83
2. 1688 EMILIS VAITEKEVIČIUS 86.25 73 65
3. 1834 JUSTIS SINKEVIČIUS 85.00 71 62
Mažylis, 4 klasė MATEMATIKA
Eil. nr. Vieta Vardas, Pavardė Taškai Klasės balai* Grupės balai**
1. 704 ERIKA ČEPAUSKAITĖ 106.25 88 92
2. 783 LUKAS ŠILEIKA 105.00 87 91
3. 889 IEVA DOVYDAITYTĖ 103.75 85 89

 

JUSTIS SINKEVIČIUS 190.75 (2-as lygis) Oranžinės  GAMTOS Kengūros diplomas
EMILĖ POST 194.5 (1-as lygis) Auksinės GAMTOS  Kengūros diplomas
GABRIELĖ JUOČYTĖ 192 (1-as lygis) Sidabrinės GAMTOS  Kengūros diplomas
KOTRYNA ŠIPELYTĖ 196 (1-as lygis) Auksinės GAMTOS  Kengūros diplomas
LINAS STANIULIS 197.25 (1-as lygis) Auksinės GAMTOS  Kengūros diplomas
MANTAS LUKAŠEVIČIUS 196 (1-as lygis) Auksinės GAMTOS  Kengūros diplomas
SMILTĖ GREITJURGYTĖ 191.25 (1-as lygis) Oranžinės GAMTOS  Kengūros diplomas
DOMINYKAS SABALIAUSKAS 190 (2-as lygis) Oranžinės GAMTOS  Kengūros diplomas
EMILIS VAITKEVIČIUS 191 (2-as lygis) Oranžinės GAMTOS  Kengūros diplomas
DOMINYKA RUDYTĖ Anglų k. Kengūra 2017 198.75 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
EMILIS VAITKEVIČIUS Anglų k. Kengūra 2017 191 (1-as lygis) Oranžinės Kengūros diplomas
GABRIELĖ JUOČYTĖ Lietuvių k. Kengūra 2017 194.25 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
GODA RADAVIČIŪTĖ Anglų k. Kengūra 2017 192.75 (1-as lygis) Sidabrinės Kengūros diplomas
IEVA DOVYDAITYTĖ Anglų k. Kengūra 2017 193 (1-as lygis) Sidabrinės Kengūros diplomas
LUKAS ŠILEIKA Anglų k. Kengūra 2017 192.25 (1-as lygis) Sidabrinės Kengūros diplomas
MANTAS LUKAŠEVIČIUS Lietuvių k. Kengūra 2017 195.5 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
SIMAS GOTAUTAS Anglų k. Kengūra 2017 196.5 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
TAUTVYDAS BALTRUŠIS Anglų k. Kengūra 2017 195 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
VAIVA VASILENKO Anglų k. Kengūra 2017 194.75 (1-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas
VAKARĖ VIZGAITYTĖ Lietuvių k. Kengūra 2017 193.25 (1-as lygis) Sidabrinės Kengūros diplomas
KAMILĖ ŠIAUČIULYTĖ Lietuvių k. Kengūra 2017 192.25 (2-as lygis) Sidabrinės Kengūros diplomas
LUKAS ŠILEIKA Lietuvių k. Kengūra 2017 191 (2-as lygis) Oranžinės Kengūros diplomas
TAUTVYDAS BALTRUŠIS Lietuvių k. Kengūra 2017 194 (2-as lygis) Auksinės Kengūros diplomas

LABAI DŽIAUGIAMES SAVO MOKINIAIS

Balandžio 20 d. 4 klasės mokinė Viktorija Gerasimovaitė, mokytoja L.Staveckienė, dalyvavo Respublikinėje pradinių klasių mokinių eilėraščių popietėje „Šimtą metų aš gyvensiu vaikų širdelėse“. Viktorija buvo apdovanota garbės raštu ir asmenine dovanėle už puikų eilėraščio deklamavimą. Popietė vyko Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje.

Balandžio 20 d. 4 klasės mokiniai, mokytoja L. Staveckienė,  dalyvavo akcijoje „Darom 2017“. Kartu su Tirkiliškių lopšelio – darželio ugdytiniais draugiškai tvarkėme Naugardiškių parko teritoriją. Po talkos darželinukai ir mokiniai parko scenoje dainavo dainas.

  

BIBLIOTEKOS PROJEKTAS

“KNYGŲ PASAULYJE’

               2017 metais  mokyklos- darželio bibliotekoje vykdomas projektas “ Knygų pasaulyje”, kurio tikslas yra panaudojant įvairias mokymo priemones ir veiklas, skatinti skaitymą,  Ypač didelis dėmesys vykdant projektą  skiriamas gamtamokslinių knygų skaitymui. Bus vykdomos įvairios veiklos, tyrimai, viktorinos, žaidimai, edukacijos.

Sausio mėn. mokykloje-darželyje vyko akcija “ Padovanok gamtamokslinę knygą mokyklos-darželio bibliotekai”. Vaikai padovanojo 46 knygas . 18 knygų buvo gamtamokslinės.Vasario mėn. rinkome vaikams labiausiai patikusią skaitytą knygą. Ją aprašė ir iliustravo . Surengėme darbelių parodą. Pirmokams labiausiai patiko skaityti ” Batuotas katinas”, antrokams – ” Pavogtas šunelis Semas”, trečiokams –  ” Rainiukės paslaptis”, o ketvirtokams – ” Timis nevykėlis”. Skaitomiausių knygų rašytoja išrinkta Holly Webb. Kovo mėn mokiniai pristatys iliustruotas istorijas apie paukščius. Projektą koordinuoja muzikos mokytoja Loreta Vaičienė.

KONKURSAS “ MANO  DOVANA  LIETUVAI,,

        2017- 03- 10 d. mokykloje-darželyje vyko konkursas “ Mano dovana Lietuvai” , skirtas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Konkurse dalyvavo mokyklos – darželio mokiniai ir “ Boružėlių “ grupės ugdytiniai.Vaikai šoko sportinius, bei savo sukurtus šokius, grojo įvairiais muzikos instrumentais, dainavo, skaitė eiles, pristatė piešinius, mokė įvairių darbelių, deklamavo eiles.Konkursui buvo parengta 18 pasirodymų.  Dainavo antrokių ansamblis, ketvirtokės Vaiva Vasilenko, Viktorija Gerasimovaitė ir Goda Radavičiūtė, trečiokai Mileta, Nojus ir Miglė Kieliai, pirmokų ansamblis. Fortepijonu grojo ketvirtokė Evelina Sabaitė, trombonu – trečiokas Justis Sinkevičius, akordeonu- antrokas Mantas Lukaševičius.Gatvės šokį parengė broliai Ričardas ir Aironas Jankevičiai. Sportinius šokius šoko Mileta, Miglė ir Nojus Kieliai, bei Goda Radavičiūtė. Pirmokės Kotryna ir Kornelija Niedzviegaitės pristatė savo piešinius, o Augustė Milčiūtė mokė visus pasidaryti lėlytes.Ketvirtokės Ieva Dovydaitytė, Justė Antanaitytė ir Erika Čepkauskaitė konkursui sukūrė šokį. Visus nustebino ” Boružėlių” grupės ugdytiniai, kurie surengė madų šou, o Gretutė Lubytė padeklamavo eilėraštį.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygelėmis. III – iojo laipsnio diplomais apdovanotos ketvirtos klasės mokinės Viktorija Gerasimovaitė, kuri kankliavo ir atliko lietuvių l. dainą “ Graži ponia pelėda” ir Vaiva Vasilenko, atlikusi dainą “ Rožė su sparniukais”. II – ojo laipsnio diplomu apdovanotos pirmaklasės Kotryna ir Kornelija Niedzviegaitės, už piešinių pristatymą.I-ojo laipsnio diplomu apdovanota  ketvirtos klasės mokinė Goda Radavičiūtė, už sportinių šokių atlikimą. Žiūrovų prizas  įteiktas  broliams Aironui ir Ričardui Jankevičiams.Dėkojame visiems dalyviams  už puikius pasirodymus .

Kovo 14d. KTU inžinerijos licėjuje vyko 2 klasės mokinių matematikos popietė ,,Mąstau ir skaičiuoju 2017″. Popietėje dalyvavo 39 mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komandą sudarė trys 2 klasės mokiniai: Kotryna Šipelytė. Linas Staniulis, Irmantas Naujokaitis (mokytoja Vilija Radkevič). Skelbiame matematikos popietės rezultatus.

Šių metų kovo 3 d.  mūsų mokykloje – darželyje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė, kurią organizavo 4 klasės mokiniai ir mokytoja L.Staveckienė.  Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius bei bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais.

Kovo 3 d. visas tris darželio grupes aplankė ilgai lauktas pavasarinis svečias – Kaziukas. Ne tik jis, bet ir vaikai ruošėsi šiam susitikimui. Jau prieš kelias dienas namuose kartu su tėveliais, kepė pyragus, vaflius, saldainius ir visokius skanumynus. Kaziukas taip pat nenusileido ir į svečius atėjo pilnom kišenėm prizų siurprizų. Susipažinęs ir ilgai nelaukdamas svečias papasakojo  ilgametę Kaziuko mugės istoriją, bei kvietė vaikus žaisti įvairius žaidimus  t.y. dalyvavome didžiausiose darželio istorijoje arklių lenktynėse, bedainuodami „siūlai, siūlai susivykit“ suvijome didžiausią vaikų siūlų kamuolį, bei gliaudėme riešutus . Taip pat mažieji galėjo išbandyti savo žinias spėliodami mįsles, o jas įminę gavo po vardinę Kaziuko baranką. Vaikai su Kaziuku dūko beveik valandą, o kadangi nenuvaldomai artėjo pietų metas, pasidarę bendrą nuotrauką, atsisveikino, bet susitarė susitikti dar ne kartą.

Vasario 7 d. Kauno Tirkiliškių mokyklos – darželio “Boružėlių” grupės vaikai dalyvavo ekologinio švietimo renginyje madų šou “Naujas daiktų gyvenimas”. Renginys vyko Kauno aplinkotyros moksleivių centre. Jo metu ne tik šokome, dainavome, šypsomės, dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėlėse bet ir demonstravome drabužėlius pasiūtus iš antrinių žaliavų. Kolekciją skyrėme Vasario 16  – osios garbei, todėl joje dominuoja trispalvės spalvos. Vaikus renginiui paruošė auklėtojos: Greta Juzelskienė ir Svajūnė Venskūnaitė

„Bitučių“ grupės ikimokyklinio amžiaus vaikai kartu su auklėtojomis surengė rudens parodą „Raunu, raunu ropę“.  Darbeliai buvo padaryti naudojant plastiliną ir spalvotą popierių. Šie darbeliai džiugino ne tik mažųjų kūrėjų širdis, bet ir jų tėvelių.

Gruodžio mėn. Tirkiliškių mokykloje-darželyje vyko akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”. Šios akcijos metu mokiniai, jų tėveliai ir kiti mokyklos bendruomenės nariai dovanojo perskaitytas ar naujas knygas. Ačiū visiems dalyvavusiems šioje gerumo akcijoje, taip papildydami mokyklos bibliotekos fondą. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Artėjant paslaptingam Kūčių vakarui pirmokai nuvyko į Lietuvos liaudies buities muziejų. Čia vaikai, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, sužinojo kaip lietuviai prieš šimtą ar daugiau metų švęsdavo Kūčias bei Kalėdas, mokėsi burtų bei žaidimų, susitiko su Kalėda. Mokiniai namo grįžo kupini gerų emocijų ir naujų žinių apie gražiausias metų šventes. ((nuotraukas žr. Galerijoje)

ŠVIESOFORAS IR JO SPALVOS

Dauguma vaikų jau žinojo šviesoforo spalvas, todėl noriai įsitraukė į veiklą, dalijosi savo žiniomis. Vaikai buvo susidomėję veikla, noriai joje dalyvavo ir atliko skirtas užduotis tiksliai.

Taip pat labai įdėmiai stebėjo video filmuką apie šviesoforą ir sužinojo, kad, nors ir dega šviesofore pėstiesiems žalia šviesa, leidžianti eiti per gatvę,  vis tiek apsidairyti reikia, nes gali partrenkti išsiblaškęs ar nedrausmingas vairuotojas. Video filmai vaikams buvo labai gera vaizdinė priemonė.

Džiaugiuosi, kad tėveliai noriai prisijungė prie mano veiklos ir kartu su vaikais mieste ėjo per pėsčiųjų perėjas, kurios buvo sankryžose, reguliuojamos šviesoforų.

SVEČIUOSE POLICIJOS PAREIGŪNAI IR JŲ PADĖJĖJAS

ŠUO AMSIUS

Vaikai sutiko pareigūnus draugiškai, noriai bendravo, domėjosi jų profesija,  su jais įsitraukė į  bendrą veiklą, bendradarbiavo. Kartu išsiaiškino, jog policininkai turi ir pagalbininkų – šuniukų, kurie visada pasiryžę padėti.

Vaikams labiausiai patiko policininkų draugas šuo Amsius, kurio ne vieną pamokantį filmą apie kelių eismo taisykles matė. Taigi, dar kartą vaikai pakartojo ir kelių eismo taisykles, sužinojo, jog šuniukai yra policijos areigūnų pagalbininkai.

Manau, ši veikla buvo vaikams naudinga, nes dar kartą pakartojo ne tik eismo taisykles, bet ir susipažino su policininko profesija ir jos atsakingumu, sužinojo, kad policininkai pasiruošę visada atsitikus nelaimei padėti, skambinant numeriu 112.

Spalio- lapkričio mėn. Kauno Tirkiliškių mokykloje- darželyje vyko Kauno miesto  priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių piešinių konkursas “Jie gyvena tarp mūsų” . Visą spalio mėnesį vaikai piešė ir siuntė mums piešinius.  Konkurso tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas atskleisti gyvūnų savitumą ir išskirtinumą, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės, ugdyti vaikų  kūrybiškumą. Ugdyti vaikų ir jaunesnio amžiaus mokinių meilę gyvūnams, atjautą beglobiams. Konkurse dalyvavo  407 mokinių piešiniai.

Dalyvių ir nugalėtojų sąrašai svetainėje: http://tirkiliskiukai.jimdo.com/
Visus piešinius galite pamatyti ČIA
Nugalėtojų darbai:

Ačiū mokiniams ir jų mokytojoms. Iki kitų metų…
Spalio 25 dieną į tapybos ant šilko užsiėmimą rinkosi antros klasės mamos kartu su mokytoja Vilija Radkevič. Renginį organizavo Smiltės mama Milda Lagunavičienė. Susipažinome su    piešimo technika ant šilko, kurią naudojome puošiant skareles, šalikėlius.Džiaugiamės savo nuostabiais darbais!

2 ir 3 klasės mokiniai (mokytojos V.Radkevič ir L.Staveckienė) vyko į ekskursiją ,,Panemunės pilys“. Jie aplankė Raudondvario,Raudonės, Panemunės pilis ir Veliuonos,Seredžiaus piliakalnius. Ugdytiniai susipažino su pilių istorija, grožėjosi nuostabiomis jų apylinkėmis.

Vilkijos prieplaukoje žaidė žaidimą ,,Parašyk simboliais laišką kunigaikščiui“. Už įdomius laiškus vaikai buvo apdovanoti ,,saldžiais“ prizais.

Spalio 13d. 16val. Tirkiliškių mokykloje-darželyje , Dvarų g. 49 , vyko ” Rudenėlio šventė”. Šventės metu  mažieji ne tik smagiai šoko, dūko ir dainavo, tačiau kartu pasikvietė ir tėvelius , su kuriais kūrė mandalas iš įvairiausių gamtinių medžiagų, piešė rudens spalvų taką. O kad kitais metais rudeninis derlius būtų dar didesnis, kiekviena darželio grupė pasodino po medelį. Medelius sodinti bei prižiūrėti mokė ne tik Dėdė Rudenėlis, bet ir mokyklos-darželio Direktorė.
Labai džiugu, kad į šventę įsijungė visa bendruomenė!!! (Nuotraukas žiūrėti galerijoje).

Spalio 10 dieną Tirkiliškių mokykloje buvo minima – Pasaulinė psichikos sveikatos diena.

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos.

Mokiniai noriai dalyvavo akcijoje ant obuoliukų rašė vieni kitiems palinkėjimus, geras mintis ir dalinosi jais vieni su kitais.

Ši diena mokiniams suteikė daug gerų emocijų.  Padėjo sukurti ir išlaikyti gerą nuotaiką.

SPALIO 5 d. mokykloje-darželyje vyko graži šventė , Tarptautinės mokytojų dienos paminėjimas.

Mokiniai pasitiko mokytojas su gėlėmis ir paveikslėliais, kuriuose atsispindėjo gražūs sveikinimai. Mokinių tarybos nariai  papuošė mokyklos-darželio aplinką , surengė fotosesiją. Šventę vainikavo ketvirtos klasės mokinių pasirodymas. AČIŪ  už puikią šventę .

Svečiuose šviesos lenta (birželio 7-22 d.)

Tokią galimybę mokyklai – darželiui suteikė UAB „Janida”, prekiaujanti edukacinėmis priemonėmis. Taip pat davė pasinaudoti priemonėmis, skirtoms šviesos lentai. Šviesos lentos ir priemonių paskirtis – šviesos ir meno terapija, kurios teigiamą įtaką yra įrodę mokslininkai. Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai labai džiaugėsi šia galimybe, kūrė paveikslus, dėliojo žodžius, tyrinėjo šviesos lentos priemonių savybes, …

„Piemenėlių linksmybės”(2016-05-27)

Ikimokyklinio ugdymo projekto „Močiutės seklytėlė” baigiamasis renginys,kuriame „Boružėlių” grupės vaikai buvo supažindinti su lietuvių liaudies papročiais, tradicijomis, skatinami pažinti etnografijos lobyną. Ugdytiniai žaidė, dainavo, minė mįsles, pamatė ir palietė tautinį kostiumą, apavą, drobę.

Šeimos šventė

„Bitučių“ grupės šeimos šventė vyko gegužės 20 d. Vaikai tėveliams ir seneliams paruošė pramogėlę: dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, šoko, žaidė žaidimus; dėkojo, išreiškė meilę ir padėką artimiesiems, …

„Boružėlių“ grupės šeimos šventė vyko birželio 3 d. mokyklos – darželio kieme. tėveliai atliko namų drabus: išnuomojo pripučiamą pilį, paruošė kepsnelius, užkūrė laužą, atvyko geros nuotaikos.Auklėtoja su vaikais papuošė kiemą, paruošė grotuvą.

Nuostabi šventė visiems!

Projektas „Rankomis ir meile užaugintas“

Šį projektą inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Katauskienė, siekdama plėsti ugdytinių gamtamokslines kompetencijas. Ikimokyklinio ugdymo projektas startavo balandžio mėnesį, kai buvo paruoštos šešios lysvės. Gegužės mėnesį „Boružėlių” ir „Bitučių” grupių vaikai kartu su auklėtojomis lysvėse pasodino salotas, kopūstus, cukinijas, agurkus ir pomidorus. Visi buvo labai patenkinti prisidėję prie šio darbo: kas kasė duobutes, kas pylė vandenį, kas sodino daržoves… Kiekvieną vakarą vaikai varžosi, kam teks palaistyti daržoves. Lauksime derliaus! (žr.Galerija)

Svečiuose interaktyvios grindys

Gegužės 19 d. Tirkiliškių mokyklos – darželio Dvarų g. 49 pastate svečiavosi BMK atstovė su “interaktyviomis grindimis”. Interaktyvios grindys “Funtronic” yra neįprasta švietimo priemonė, skirta lavinti vaikų judesių koordinavimą, reakciją bei protinį mąstymą. Vaikai taip pat turi galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti smagius žaidimus, tokius kaip futbolas arba boulingas, neišėję iš ugdymo įstaigos patalpų (žr.Galerija).

Šių metų gegužės 13 d. Kauno Tirkiliškių mokykloje-darželyje vyko tradicinė Sporto šventė, kurios organizatoriai – Kauno Tirkiliškių mokykla-darželis ir Lietuvos šachmatų mokykla. Šiais metai Sporto šventė buvo išskirtinė, joje dalyvavo ne tik mokyklos pradinių klasių mokiniai, jų tėveliai bei seneliai, šventėje pasirodė Lietuvos policijos atstovai bei bičiulis – šuniukas Amsis.

Šventė prasidėjo iškilmingu paradu, sveikinimo žodžiais ir pokalbiu apie sportą, jo naudą žmogaus sveikatai. Pasiskirstę komandomis, mokiniai prisistatė, skandavo šūkius bei demonstravo komandų vėliavas. Šventės dalyviai kartu su bičiuliu Amsiumi pravedė masinę mankštą, kuri tapo Sporto šventės startu.

Visų dalyvių laukė 9 rungtys ir estafetės, reikalaujančios ne tik greitumo, vikrumo, bet ir komandinio darbo, organizuotumo, komandos palaikymo. Komandos veikė užtikrintai, visų tikslas buvo kuo greičiau įveikti estafetes ir rūgtyse pelnyti kuo daugiau taškų.

Komandų dalyviai jėgas išbandė krepšinio ir futbolo aikštelėse, taip pat tikrino savo taiklumo, pastabumo bei koordinacijos įgūdžius.

Visos komandos buvo įvertintos, apdovanotos diplomais, prizais bei plojimais.

Sporto šventė dalyviams suteikė daug emocijų, gražių akimirkų. Ji tapo tarsi pavasario šaukliu, kviečiančiu visus pabusti iš žiemos sąstingio, būti aktyviems.

Tarptautinis vaikų meno projektas „Raktelis mamai”

Šį projektą organizavo Kauno menų darželis „Etiudas”. Kovo – balandžio mėnesiais vyko pasiruošimas projektui, gamyba ir akcija „Tau, mano mamyte”. Akcijos metu rakteliai mamai buvo eksponuojami mokyklos – darželio kieme šermukšnio medyje kaip pavasario žiedai. Mūsų rakteliai simbolizavo patį vaiką ir raktelio gėlytė buvo klijuojama „galvoje” (mergaitėms, kaip kaspinas) ir prie „kaklo” (berniukams, kaip peteliškė), taip pat tai raktas į mamos širdį. Rakteliai yra atsparūs oro sąlygoms: įlaminuoti, gėlytės padarytos iš vienkartinių puodelių ir pakabinti vielutėmis.

Kauno „Varpelio” pradinėje mokykloje jau treti metai iš eilės vyko Kauno miesto ketvirtų klasių mokinių matematikos olimpiada ,,Skaičiukas –  2016“. Olimpiadoje dalyvavo 42 mokyklų atstovai. Per 45 minutes mokiniai turėjo įveikti 14 užduočių.  Dalyviai žinojo, kad svarbus ne tik teisingas, bet ir greitas sprendimas. Atlikus visas užduotis mokiniai Activ Inspire pultelių pagalba pažymėjo gautus atsakymus ir galėjo tuoj pat pamatyti bei įsivertinti savo sėkmes ir nesėkmes. Mūsų ketvirtokė Rusnė Staniulytė nepabijojo iššūkių ir dalyvaudama šioje olimpiadoje pasitikrino savo loginių užduočių sprendimo žinias. Rusnė, pagal surinktų taškų skaičių, užėmė VI vietą. Sveikiname Rusnę su labai geru rezultatu. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Konkursas “Mažasis pasakorius”

Balandžio 11 d. mokykloje – darželyje vyko ikimokyklinių grupių vaikų konkursas “Mažasis pasakorius”, kuriame vaikai rungėsi dvejose kategorijose – 3 – 4 ir 5 – 6 metų amžiaus. Sveikiname diplomuotus pasakorius: Liepą K., Gretą L., Vytarą P., Tautvydą L., Lauryną L., Kamilę R. (žr. Galerijoje).

Kovo 22 d. ketvirtokai Brigita Pociūtė, Aušrinė Vizgaitytė, Vilius Vyšniauskas dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Ekologinis ugdymas pradinėje mokykloje”. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis juos supančiu pasauliu, rinkti informaciją, kuri padėtų suvokti, kad gamta yra vientisa ir darniai veikianti sistema, atkreipti dėmesį į globalias aplinkos problemas.  Mokiniai parengė pranešimą, kuriame pristatė kaip jie su klasės draugais jau ketvirtus metus rūšiuoja šiukšles bei sukuria išskirtinius daiktus iš atliekų. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Rid rido margi margučiai

Kauno Tirkiliškių mokykloje – darželyje kovo 29 d. (Dvarų g. 49) salėje pasirodė Velykų bobutė su pilna pintine margintų kiaušinių. Visą rytmetį vaikai praleido su bobute: žaidė, skaičiavo, piešė, rideno kiaušinius. Žinoma, šventės pabaigoje vaikai vaišinosi Velykų bobutės vaišėmis (žr.galerijoje).

Kauno Tirkiliškių mokykloje-darželyje kovo 14-18 dienomis vyko veiksmo savaitė „BE patyčių”. Jos metu mokiniai mokėsi tinkamai  reaguoti į patyčias, buvo ugdomas pozityvus  požiūis į bendražmogiškas vertybes, smurto ir agresijos netoleravimą. Šią savaitę klasėse vyko diskusija „Skundimas ar pagalbos prašymas?”, pokalbis „Nekentėk patyčių vienas. Papasakok suaugusiajam!”, vaikai tapo reporteriais ir apklausinėjo suaugusiuosius „Ar teko  vaikystėje Jums patirti patyčias?” „Kaip elgėtės, kur kreipėtės pagalbos, kas padėjo įveikti patyčias”.Visą savaitę žaidė žaidimą „Slaptas draugas”. Savaitės veiklas pabaigėme Flash mobo kūrimu. Per šias veiklas dar kartą buvo skatinami kurti draugiškus ir pagarbius santykius tarp mokinių, suaugusių žmonių, jų bendrystę ir bendradarbiavimą.

Kovo 17 d. Kauno A. Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Respublikinė mokytojų ir mokinių metodinė-praktinė konferencija ,,Aš taip pat kuriu pasaulį“, skirta specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių kūrybinei veiklai. Konferencijos tikslas – dalintis praktine ir metodine patirtimi, ugdant įvairių gebėjimų turinčius mokinius, sudarant galimybes veiklai, leidžiančiai pasireikšti mokinių kūrybiniams gebėjimams, saviraiškai. Renginyje dalyvavo mūsų mokyklos 3b klasės mokiniai Jie pristatė projektą ,,Pavasarinė kompozicija“. Vėliau mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami grupėse. Trečioki apdovanoti padėkomis. Jiems pasiruošti padėjo klasės mokytoja G.Balčaitienė ir logopedė D.Ješkevičienė

Kovo 16 d. 1 klasės mokinė Vakarė Vizgaitytė su mama ir mokytoja Vilija Radkevič dalyvavo Kauno mieto pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencijoje ,,Senų daiktų istorijos”,kuri vyko Žaliakalnio progimnazijoje.
Vakarė papasakojo apie  senovines skrynias, kurios buvo rastos pas senelius, audinius tautiniams drabužiams, laikomus  propromočiutės Agnietės skrynioje.
Norite nustebinti savo artimuosius artėjančių Šv. Velykų proga? Jūsų pačių ypatingai išmarginti velykiniai margučiai gali tapti gražiausiu šių Velykų akcentu! Velykinių kiaušinių dekoravimas vašku turi ilgametes tradicijas Lietuvių tautoje. 3b klasės mokinio Tito mamytė pamokino kaip  dekoruoti  kiaušinius liaudiškais raštais. Trečiokai  sužinojo raštų bei spalvų reikšmes.

Kovo 10 d. mokykloje-darželyje vyko Talentų konkursas ,, Mano dovana Lietuvai“, skirtas Kovo 11-osios paminėjimui. Konkursą vedė muzikos mokytoja Loreta Vaičienė. Konkurse dalyvius vertino komisija , kur svarus balsas buvo ir mokinukų . Savo talentus parodė 31 mokinys . Jie šoko , dainavo , rodė gimnastinius sugebėjimus . Konkurse buvo išrinkti nominantai ir nugalėtojai. Visi apdovanoti padėkos raštais ir knygomis . Šauniai pasirodė visi dalyviai. Dėkojame mokytojams ir tėveliams už mokinių paruošimą konkursui .

2016 m. kovo 9 dieną  Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko istorijos žinių konkursas „Mes – Lietuvos ateitis”, skirtas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šiame konkurse aktyviai dalyvavo 3b klasės (mokytoja G.Balčaitienė) mokiniai: Paula Artmonaitė, Ieva Dovydaitytė ir Lukas Šileika.

Dalyvius pasitiko kunigaikštienė Barbora Radvilaitė ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas. Konkurse dalyvavo Kauno miesto trečiųjų  klasių mokiniai iš 12- os Kauno miesto mokyklų.  Trečiokai sprendė kryžiažodį ir atsakė į klausimus iš Lietuvos istorijos. Pažiūrėję filmo „Lituanicos” didvyriai amžinai gyvi” ištrauką turėjo atsakyti į klausimus ir sudėlioti istorinę dėlionę. Renginio pabaigoje visos komandos apdovanotos  Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus padėkomis ir prizais.

Kovo 3 d. Kauno Centro  sporto mokykloje vyko Moksleivių žaidynių plaukimo varžybos . Varžybų atidaryme šoko ir dainavo mūsų mergaičių grupė . Išbandyti jėgas plaukime atvyko  11  Kauno miesto berniukų  ir 11 Kauno miesto  mergaičių komandų .Dalyviai rungėsi 3 rungtyse : estafetinis  plaukimas su lentele , laisvu stiliumi ir individualus plaukimas . Puikiai pasirodė mūsų mokyklos-darželio mergaičių komanda .Apdovanotos padėkos raštu už dalyvavimą varžybose . Berniukai plaukė greičiau.Bliujus Tadas , Rokas Stankevičius , Ignas Vaišvila , Vilius Vyšniauskas- 4 klasės mokiniai, apdovanoti auksiniais ir sidabriniais medaliais už estafetinius plaukimus . Rokas Stankevičius parsivežė dar vieną auksinį medalį už individualų plaukimą . Berniukų komanda  tapo Kauno miesto Moksleivių žaidynių  plaukimo varžybų nugalėtojais. Šaunūs mūsų plaukikai!

Vasario 26 dieną mokykloje vyko šventė „ Paukščių sugrįžtuvės“.  Šventėje dalyvavo klasių mokiniai, mokytojai, tėvai. Mokiniai šventei ruošėsi iš anksto. Kiekviena klasė pasirinko paukštį, apie kurį paruošė pristatymą, su tėvelių pagalba gamino paukščiams inkilus, domėjosi Lietuvoje gyvenančiais sparnuočiais. Mokytoja Laima Staveckienė pristatė šventės eigą. Mokiniai dalyvavo kryžiažodžių apie paukščius konkurse. Kiekviena klasė pristatė savo programėlę. Po programos visi mokyklos mokiniai, mokytojai, tėvai nešini inkilais susirinko mokyklos parke. Su tėvelių pagalba kėlė paukšteliams inkilus. Šventės pabaigoje kryžiažodžių sprendimo nugalėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Seniau minin Vieversio dieną mamos vaikams kepdavo bandeles, todėl ir mūsų mokyklos šventės dalyviai buvo pavaišinti bandelėmis. Dabar laukiame sparnuočių perint naujuose inkiluose.

Ketvirtos klasės mokiniai įtvirtino savo dalykines žinias netradicinėje mokymosi aplinkoje, t. y.  dalyvaudami Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos mokytojų organizuotose aktyviose gamtos pažinimo, geografijos, kūno kultūros,  muzikos, informacinių technologijų pamokose.

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos mokytojų vykdomame projekte „Netradicinės gamtamokslinio ugdymo veiklos – mokomės kitaip“. Čia vaikai tapo jaunaisiais mokslininkais ir atliko bandymus modernioje gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje. Mokiniai patys tyrė tirpalų chemines savybes, vertino rūgštinio, šarminio ir neutralaus tirpalo poveikį žmogui. Ketvirtokai džiaugėsi moderniomis technologijomis, galimybe patiems išbandyti atrastas naujas žinias, kurias galės pritaikyti kasdienybėje. Viena iš labai patikusių mokiniams veiklų buvo darbas planšetiniais kompiuteriais, kurių pagalba jie mokėsi tinkamai rūšiuoti, gilino žinias ekologijos srityje. Vaikai įtvirtino žinias sveikos mitybos srityje: patys sveikuoliškus sausainius. Mokinius gerai nuteikė ir atvira kūno kultūros ir šokių pamoka. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Vasario 9 d. visa mokykla – darželis šventė Užgavėnes. Tikra ,,Blynų puota”! Vaikai žaidė įvairius linksmus žaidimus, šoko ratelius, dainavo, varžėsi Lašininis su Kanapiniu. O kokia įvairovė kaukių, vaišių, blynų formų… Su griausmingais šaukimais, žiemos varymu iš kiemo sudeginome Žiemos dvasią (Morę).

Sausio 27 d. mokykloje – darželyje ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo sporto renginyje ,,Žiemos estafetės”. Smagi popietė dalyvaujant linksmose estafetėse: ,,čiuožimas” įveikiant kliūtis, „ledo lytys”, ,,biatlonas”, ,,rogučių” tempimas, lankų puošimas snaigėmis. Vaikams buvo įdomu ir linksma, visi gavo diplomus.

Sausio 21 d. mokykloje – darželyje vyko akcija ,,Padėkime paukšteliams žiemą”. ,,Bitučių” ir ,,Boružėlių” ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, mokyklos – darželio (Dvarų g. 49) kieme medžiuose pakabino su tėveliais pagamintas lesyklėles, pribėrė saulėgrąžų. Vaikai su auklėtojomis sutarė paukštelių nepamiršti ir juos lesinti visą žiemą (žr. Galerija).

Nuo 2015 m. gruodžio 14 d. iki 2016 m. sausio 14 d. mokykla-darželis dalyvavo konkurse ,, Sveika gyva , Kalėdų viešnia ,, . Visa įstaiga buvo pasipuošusi rankų darbo žaisliukais , gražiomis puokštėmis , nykštukų nameliais . Puošti įstaigą padėjo ir mokyklos-darželio tėveliai .  Kauno mieto konkurso ,, Sveika gyva , Kalėdų viešnia ,,komisija ,mokyklos-darželio aplinkos puošimo grupę, apdovanojo diplomu už rankų darbo žaisliukus ir įteikė padėkos raštus už Kalėdinius puošimo elementus . Buvo išrinkti 4 Kalėdinio puošimo elementai . Tai debesėlis , apvalūs kamuoliukai-žaisliukai , nykštukų linkėjimas ir briedžiukų šeimyna . Norime padėkoti visai Tirkiliškių mokyklos-darželio bendruomenei už pagalbą puošiant aplinkas .

.

Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokymo mokytojų metodinis būrelis (lapkričio-gruodžio mėn.) kvietė su 2 klasių mokiniais dirbančius anglų kalbos mokytojus dalyvauti nuotoliniame konkurse ir  sukurti 60 sekundžių vaizdo reportažą anglų kalba  “Mano kuprinė”.  Video reportažų konkurse “Mano kuprinė 2015” dalyvavo 19 Kauno miesto mokyklų, 49 antrų klasių mokiniai.  Pateikti 44 konkursiniai reportažai.Reportažus kūrė du mūsų mokyklos mokiniai   Maya Lynch ir Tomas Neverauskas (mokytojai Deividas Vaičiulis ir Kristina Zenkevičienė). Maya laimėjo I vietą ir net tris nominacijas: “Meistriškiausias kalbinės temos išvystymas”, “Riškli kalba”, Turtingiausias žodynas”. Džiaugiamės ir didžiuojamės.

Gruodžio mėnesį mokykloje vyko teisinių žinių viktorina „Būk saugus“.  Viktoriną organizavo mokyt. L. Staveckienė. Šiai viktorinai ruošėsi visi 2 – 4 klasių mokiniai. Iš klasių buvo atrinkti po 4 dalyvius, dalyvauti viktorinoje. Viktorinos rezultatai parodė, kad mokiniai ruošėsi labai atsakingai.

Nugalėtojais tapo: Rusnė Staniulytė 4 kl. I – vieta; Romualdas Rakauskas 3a kl. II – vieta; Paulius Balčiūnas 2 kl. III – vieta. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, visi dalyviai atminimo dovanėlėmis.

Kauno miesto pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių sukurtų Kalėdinių atvirukų parodoje – konkurse „Kalėdos, Kalėdos“ dalyvavo  3a klasės mokiniai (mokyt. L.Staveckienė).

Mokiniai pademonstravo savo išradingumą, kruopštumą. Mokinys Ričardas Jankevičius tapo šio konkurso nugalėtoju ir pakviestas dalyvauti J. Grušo muziejuje vyksiantį parodos – konkurso baigiamąjį renginį. Sveikiname Ričardą.

Lapkričio 26 d. 3 b klasės mokinė Paula Artmonaitė (mokytoja G.Balčaitienė) dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių kompiuterinių piešinių konkurse pagal S.Nėries  kūrinį „Eglė žalčių karalienė“. Šį konkursą organizavo Kauno A.Puškino gimnazija. Mūsų Paula laimėjo net du diplomus: „Už nacionalinį koloritą, kompiuterinę kompetenciją, spalvų naudojimą ir refleksiją“( III vieta), „Už geriausią konkursinio darbo pristatymą“.

Šių metų lapkričio mėn. 25 d. į Kauno mokyklą – darželį „Rūtelė“ sugužėjo mokiniai net iš keturiolikos Kauno mokyklų. Čia vyko Kauno miesto tautinių tradicijų puoselėjimo metodinės grupės ir mokyklos – darželio „Rūtelė“ organizuotas renginys „Bočių pėdomis“. Šioje šventėje dalyvavo mūsų mokyklos-darželio 3b klasės komanda. Mokiniai, pamokyti mokytojos G. Balčaitienės, prabilo dzūkiškai. Komandos pristatė pasirinktą Lietuvos regioną bei tam regionui būdingą patiekalą. Visų mokyklų komandos savo šmaikštumu bei išradingumu lenkė viena kitą! Išgirdome visų Lietuvos etnografinių regionų tarmes, tarmiškai dainuotas dainas, ragavome grikinių bandų, žagarėlių iš Dzūkijos, kastinio iš Žemaitijos, naminės duonos ir blynų iš Aukštaitijos, o suvalkiečiai lašinių ir keptų obuolių nepagailėjo! Buvo smagu kitų paklausyti ir save parodyti, kartu visiems pašokti, pavakaroti.

M.Mažvydo pagrindinėje mokykloje vyko Kauno m. pradinių klasių mokinių šventė “Aš ir tu – mes kartu”. Mūsų mokyklą-darželį atstovavo 3b klasės mokiniai Justas Vagonis ir Linas Gintvilas. Mokinius parengė 3b  klasės mokytoja G. Balčaitienė ir logopedė D. Ješkevičienė.. Prisistatymo metu vaikai rodė savo nupieštą piešinį draugystės tema, padeklamavo eilėraštį. Renginio metu vaikai piešė, lipdė, klijavo, šoko, dainavo. Šventės pabaigoje buvo pakviesti į „karališką menę”, pasivaišinti. Mokiniams šventė labai patiko, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.

Lapkričio 24 dieną Aleksoto seniūnijoje vyko mokinių konferencija “Aleksoto žymūs sportininkai“. Šioje konferencijoje dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai Paulius Balčiūnas , Tomas Neverauskas 2 kl.( mokyt. Kristina Zenkevičienė) paruošė ir pristatė pranešimą apie plaukiką Deividą Margevičių. 3a klasės mokinė Vaiva Vasilenko ( mokyt. Laima Staveckienė) pristatė pranešimą apie plaukiką Vytautą Janušaitį. 4 kl. mokiniai  Brigita Pociūtė, Lukrecija Slavinskaitė,  Eglė Lukaševičiūtė (mokyt. Audronė Pyragaitė) pasakojo apie klasioką plaukiką Roką Stankevičių. Konferencijos organizatoriai labai gerai įvertino mūsų mokinių pranešimus, dėkojo už aktyvų dalyvavimą. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis.

Lapkričio 20 d. po pamokų 4 klasės mokinių komanda (Gabija Mickūnaitė, Rusnė Staniulytė, Aušrinė Vizgaitytė, Vilius Vyšniauskas) lydimi mokytojos Audronės Pyragaitės išskubėjo į Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Čia mokiniai dalyvavo viktorinos „Aš, Tu ir Pasaulis“ III-iame ture. Renginys buvo skirtas globaliniam švietimui, pasitikrinimui savo žinių apie pasaulį, praplėtimui akiračio ir priminimui, kad nors gyvename skirtingų tautų pasaulyje, tačiau visi esame panašūs, trokštame taikos ir laimės.

Mokinių komanda gebėjo išradingai atlikti užduotis bei logiškai mąstyti bei iškovoti I-ąją vietą. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Rugsėjo 25 dieną vykusiame Kauno miesto anglų kalbos konkurse “Noriu būti vertėjų”, dalyvavo mūsų mokyklos 4 klasės mokinys Romualdas Mockus. Konkurse reikėjo raštu atlikti vertimą iš anglų kalbos į lietuvių. Lapkričio mėnesį mokykla buvo informuota, kad Romualdas Mockus, Kauno mieste užėmė 3 vietą. Labai džiaugiamės.

Lapkričio 16 dieną nuo 1995 m. yra minima tarptautinė tolerancijos diena. Minint šią dieną pasirinktas tolerancijos simbolis – mozaika. Šis simbolis pasirinktas neatsitiktinai, nes mozaika – tai piešinys arba paveikslas, kurio vaizdas gali būti sukurtas iš įvairių dalių ir medžiagų. Kaip ir mes visi – esam skirtingi, bet kartu kuriame savo bendrą mozaiką. Mūsų mokyklos mokiniai prisijungė prie bendros akcijos ir taip pat kūrė savo toleranciios mozaikas. Moksleiviai ant iškirptų trikampėlių rašė tolerancijos žodžius, piešė veidukus, vardijo tolerantiško žmogaus savybes. Vaikų sukurtos Tolerancijos mozaikos papuošė mokyklos fojė.

Lapkričio 13 d. mokykloje-darželyje 3-iose klasėse vyko edukaciniai užsiėmimai ,,Prieš skrydį“. Lėktuvėlius lankstyti iš popieriaus moka kiekvienas, o va tokius – tai ne kiekvienas. Į svečius atvykę atstovai iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro mūsų trečiokus išmokino pasigaminti labai dailius lėktuvėlių maketus. Po to vyko smagios varžybos.

Lapkričio 11 d. vyko finalinis “English Poetry Competition” turas, kuriame dalyvavo 16 geriausių Kauno miesto trečių klasių mokinių. Jų tarpe atsidūrė ir Tautvydas Baltrušis, 3a klasės mokinys, kuris po puikaus pasirodymo Kauno Lėlių teatre, organizatorių buvo apdovanotas “Originaliausio pasirodymo” diplomu.

Lapkričio 6d. Šv. Martyno – Ožio diena . Dienai beeinant į pabaigą, mažieji Tirkiliškių mokyklos- darželio vaikučiai „ Bitučių“ ir „ Boružiukų“ grupių vaikai, susirinko į paskutinę

rudens šventę, dar kitaip vadinama Ožio diena. Vaikai susipažino su lietuvių liaudies papročiais, stebėjo parengtą filmų ciklą, klausėsi lietuvių liaudies dainų , bei kartu šoko ratelius. Mažieji piešė žiemos žibintus ir labai laukė ateinančios žiemos .

Lapkričio 4d. “Šilo” pradinėje mokykloje vyko miesto anglų kalbos konkursas “English Poetry Competition”, kuriame dalyvavo 2 geriausiai pasirodę mūsų mokyklos mokiniai: Dominyka Rudytė ir Tautvydas Baltrušis. Abu mokiniai pasirodė puikiai, sulaukė daug pagyrų, o Tautvydas Baltrušis pateko į finalinį konkurso turą Kauno Lėlių teatre.

Spalio 28 d. mokykloje vyko mokyklinis anglų kalbos konkursas “English Poetry Competition”, kuriame 3-ių klasių mokiniai deklamavo savo pasirinktus eilėraščius anglų kalba. Po daugybės puikių pasirodymų, komisija nusprendė išskirti keturis geriausiai pasirodžiusius mokinius. Pirmą vietą skyrė 3a mokinei Dominykai Rudytei, antrą vietą dalinosi 3a klasės mokiniai Tautvydas Baltrušis ir Vaiva Vasilenko. Na, o trečia vieta atiteko 3b mokinei Ievai Gedvilaitei.

Spalio 16 d. aštuntąjį kartą Lietuvos zoologijos sode vyko unikali akcija „Gilė“. Visą mėnesį mūsų mokyklos 3b klasės mokiniai, paraginti mokytos G. Balčaitienės, zoologijos sodo gyvūnams rinko ąžuolo giles. Atvykę į zoologijos sodą trečiokai galėjo stebėti kaip gilėmis mėgaujasi zebrai, kengūros ir netgi beždžionės. Gyvūnus prižiūrintys specialistai papasakojo apie ąžuolo gilių naudą ir gyvūnų gerovę rudenį. Ąžuolo gilė yra ypač naudingas ir kaloringas papildas daugelio gyvūnų racione, todėl į jų pašarą įtraukiamas kasmet. Gilėmis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių maistas.

Spalio 23 d. 3b klasės mokiniai nuvyko į Ryšių istorijos muziejų į edukacinį užsiėmimą „Rašau laišką draugui“. Ar vaikai rašo laiškus? Ar, parašę laišką, žino kaip teisingai užrašyti ant voko adresatą? Gyvendami informacinių technologijų amžiuje daugelis moksleivių bendrauja kompiuteriais, telefonais. Daugelis iš jų turbūt niekada nėra rašę tikro, ranka rašyto laiško kaip senovėje. Taigi, moksleiviams buvo pasiūlyta parašyti laišką draugui. Laišką įdėjo į firminį muziejaus voką, pažymėtą muziejaus antspaudu ir „išsiuntė“ draugui.

3b klasės mokinė Ula Čepukavičiūtė (mokytoja Genė Balčaitienė) su šeima dalyvavo Kauno miesto pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių projekte „Mano šeimos vasara“ Ula su savo šeimos nariais sukūrė fotopasakojimą, kuriame užfiksuotos šeimos vasaros atostogų akimirkos. Darbas buvo pristatytas į Kauno Simono Daukanto progimnaziją.

Kiekvieną rudenį mūsų mokyklos-darželio mokiniai keliauja po Lietuvą. Šį rudenį 3b klasė su mokytoja G.Balčaitiene aplankė Lietuvos kelių muziejų Vievyje. Trečiokai buvo supažindinti su muziejuje eksponuojamomis kelininkų nuotraukomis, kelininkų darbo įrankiais, įvairiomis mašinos, tiltų, sankryžų maketais, kelio ženklais. Po to sekė kelionė į pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę. Edukacija Kernavės muziejuje „Vieno seno puodo istorija“, kur mokiniai „keliavo“ į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo. Susipažino su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinojo, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to –bandė patys puodus lipdyti.
Spalio 9 dieną mokykloje vyko Rudenėlio šventė. Kuria mes  parodėme, kad ir rudenį smagu leisti laiką lauke, pajudėti, pasivaržyti. Šventės pradžioje mums grojo, dainavo, žaidimus vedė folkloro būrelio vadovas Povilas. Apšilę, puikios nuotaikos skubėjome į mokyklos kiemą. Gavę bilietus “Voratinklius” turėjome įveikti 9 užduotis, aplankyti 9 stoteles. Pabaigoje mūsų laukė skanūs meduoliniai grybukai ir šilta košė. Taip paminėta Pasaulinė košės diena.  Oficialiai pasaulyje švenčiama spalio 10 dieną. Lietuvoje ji vyksta jau antrus metus, o mūsų mokykloje ją minėjome pirmą kartą. Penktadienį Lietuvoje koše vaišinosi 56000 mokinių ir keli tūkstančiai mokytojų. Mokykloms išdalintos 3 tonos arba net du sunkvežimiai košės. Pagrindiniai projekto organizatoriai „Malsena“ ir Sveikatos apsaugos ministerija kvietė visus prisidėti prie sveikos mitybos iniciatyvos, parodyti pavyzdį savo vaikams ir spalio 10-osios rytą pradėti košės pusryčiais. Na, o savo žinias apie sveiką mitybą, gyvenseną mokiniai galėjo pasitikrinti atlikdami užduotis knygelėse ,,Košės diena“, kurias kiekvienas pradinukas gavo dovanų.
Spalio 5 d. mokykloje-darželyje vyko Mokytojų dienos minėjimas. Mokytojus sveikino mokiniai ir tėveliai  . Po pamokų mokytojos pasidžiaugė 4 klasės mokinių ir Mimų teatro pasirodymais . Labai gražiai grojo buvęs šios mokyklos mokinys , o dabar folkloro būrelio vadovas Povilas Pūkelis . Dėkojame už gražų renginį visiems mokiniams ir tėveliams,4 klasės mokytojai Audronei Pyragaitei, šokių mokytojai Jorintai Grinkaitei , muzikos mokytojai Loretai Vaičienei , bei organizatorėms direktorei Gailutei Jonienei  ir direktorės pavaduotojai ugdymui Larisai Bukinienei .

Spalio 2 d. mokykloje-darželyje vyko edukacinis užsiėmimas “Nariuotakojai” Užsiėmime dalyvavo 1-4 klasių mokiniai ir ikimokyklinukai . Lektoriai pasakojo ,kokios rūšys nariuotakojų gyvena Lietuvoje ir  kitose šalyse . Vaikai sužinojo daug informacijos apie nariuotakojų gyvenimą ir mitybą . Patyrė puikių emocijų .

Šį sekmadienį Aleksote, VDU Kauno botanikos sode nuskambėjo, praūžė XV Aleksoto šventė.  Pasimankštinę mūsų pradinukai varžėsi keturiose estafetėse. Spardė kamuolį į vartus. Šokinėjo į tolį Gulivelio žingsniais. Rezultatų laukėme su nekantrumu. Mūsų mokyklos trečiokai laimėjo pirmą vietą šokdami  į tolį. Ketvirtokai susumavus visų rungčių sugaištą laiką, užėmė garbingą antrą vietą. Visi apdovanoti saldžiomis dovanomis ir prizais. Mūsų mokyklos skėtis- musmirė iš toli džiugino šventės svečių akis. Puikus oras, gera nuotaika, plati ir įvairi šventės programa lydėjo aleksotiškius ir jų svečius iki pat vakaro.

Rugsėjo 1 d. mokykloje-darželyje vyko ,,Mokslo ir žinių diena ,, . Šventę organizavo 4 klasės mokiniai ir mokytojos A.Pyragaitė , L. Vaičienė . Mokinukus ir jų tėvelius linksmino Pepė su draugais . Programoje mokiniai šoko , dainavo , atsakinėjo į Pepės ir jos mokytojos užduodamus klausimus . 1 klasės mokinukus  sveikino mokyklos direktorė Gailutė Jonienė , bibliotekos vedėja Irena Aleksiūnienė . Atvyko pasveikinti ir Aleksoto policijos nuovados darbuotojai . Šventę vainikavo ,,Muilo burbulų lietus”.

Gegužės 12 d. 2 b klasės mokinės  Ieva Gedvilaitė ir Ieva Dovydaitytė   dalyvavo A.Puškino gimnazijoje kompiuterinių pateikčių konkurse ir užėmė II vietą . Sveikiname mergaites ir mokytoją Genę Balčaitienę .

Gegužės 12d. 4 klasės mokiniai su mokytoja Vilija Radkevič lankėsi Kauno marių regioniniame parke. Mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, susipažino su pelkių augalais, kadagių slėniu.Vaikai atliko praktines užduotis: apibūdino švylį, kiminą. saulašarę, gailį, pildė pelkės pasą, kūrė eilėraščio pabaigą.

Dvyliktąjį kartą Kauno „Nemuno“ mokykloje daugiafunkciame centre vyko I-II klasių mokinių projekto „Žodelis širdelėn“ eilėraščių konkursas. Jame varžėsi net 35 dalyviai. Skaitovų talentą vertino garbinga ir profesionali vertinimo komisija: teatro, televizijos ir kino aktorė, mokyklėlės „Mano teatras“ vadovė Nijolė Lepeškaitė (komisijos pirmininkė), teatro, televizijos ir kino aktorius Ramūnas Šimukauskas, aktorius, režisierius, skaitovas Petras Venslovas, režisierius Andrius Kurienius, lėlių teatro „Nykštukas“ vadovas ir režisierius Darius Armanavičius bei teatro studijos „Vizija“ vadovė Sigita Krasauskienė, lietuvių teatro ir televizijos režisierius  Vytautas Balsys. Mūsų mokyklai šauniai atstovavo 1 klasės mokinys Lukas Gustainis. Jis paskelbtas garbės svečio Vytauto Balsio nominacijos nugalėtoju. Sveikiname!

Balandžio 29 d. mūsų mokyklos gabūs ir talentingi mokiniai dalyvavo Kauno m. Aleksoto seniūnijos Naugardiškių bendruomenės projekte „Aleksoto talentai 2015”. Šiuo projektu siekiama skatinti Aleksoto mikrorajono gyventojų meninę iniciatyvą, kūrybinę saviraišką ir atlikėjišką meistriškumą, atskleisti individualius gebėjimus ir idėjų raiškos būdus. 3 klasės mokinės (Brigita Pociūtė, Raminta Prakapaitė, Aušrinė Vizgaitytė, Ugnė Žukauskaitė) tapo laureatėmis.Sveikiname atkaklias mergaites!(nuotraukas žr. Galerijoje)

Gegužės 16 d. trečiokai su tėveliais aktyviai praleido laisvalaikį. Jie pabuvojo Trakų istoriniame nacionaliniame parke. Čia užsuko į Angelų kalvą. Lankėsi Užutrakio dvare, Trakų pusiasalio ir salos pilyse. Pusiaudienį Emilio Baltrimavičiaus mamytė pakvietė ekskursijos dalyvius pasigaminti bei paragauti nacionalinį karaimų patiekalą – kibiną. Grįžtant keliautojai aplankė gamtos paminklą – mistinę Velnio duobę, Birštono centriniame parke vienintelį Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštą. Čia mėgavosi ypač sveiku „jūrinio efekto” oru, kurį skleidžia originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas.

Ekskursijos dalyviai išvykos metu sužinojo daug įdomių legendų bei istorinių faktų apie Lietuvos praeitį. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Balandžio 14 d. Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo vidurinėje mokykloje vyko Kauno miesto švietimo įstaigų 3-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Šio konkurso tikslas  skatinti mokinius domėtis gimtąja lietuvių kalba ir literatūra.  Į konkursą susirinko gausus būrys pradinukų – dalyvavo 51 mokinys iš 42 mokyklų. Šiame konkurse sėkmingai dalyvavo ir mūsų mokyklos 3 klasės mokinė Aušrinė Vizgaitytė. (nuotraukas žr. Galerijoje)

RESPUBLIKINIS VAIKŲ PIEŠINIŲ IR NUOTRAUKŲ KONKURSAS „LIETUVOS PAUKŠČIAI  2015“

Š. m. kovo 2 – balandžio 10 dienomis Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“ pradinių klasių mokiniams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams organizavo vaikų piešinių ir nuotraukų konkursą „Lietuvos paukščiai 2015“. Piešinių konkursui pirmoje amžiaus grupėje (pradinukai) atsiuntė 680 mokinių darbus. Visus konkurso „Lietuvos paukščiai 2015“ darbus buvo patikėta vertinti kompetetingai komisijai. Komisija vienbalsiai tvirtino, kad iš tokios gausybės išrinkti vos keletą geriausių – tiesiog neįmanomai sunkus darbas! Mūsų mokyklos pirmokė Gabija Matulevičiūtė užėmė antrą vietą. Sveikiname!

OLIMPIS 2015- Pirmokų rezultatai

Lietuvių kalba-Justis Sinkevičius I laipsnis ,Tomas Sinkevičius I laipsnis.Dominykas Sabaliauskas II laipsnis.Emilis Vaitkevičius II laipsnis.Matematika- Dominykas Sabaliauskas III laipsnis.Pasaulio pažinimas-Dominykas Sabaliauskas II laipsnis. Paulius Balčiūnas II laipsnis.Justis Sinkevičius III laipsnis.Tomas Neverauskas III laipsnis.

2015 – 03 – 19

Ketvirtos klasės mokiniai Danielius Bertašius, Ignas Sabaliauskas ir mokytoja Vilija Radkevič dalyvavo lietuvių kalbos diktanto ,,Raštingiausias Kauno miesto pradinukas 2015“ renginyje, kuris vyko ,,Vyturio“ katalikiškoje vidurinėje mokykloje. III vietos laimėtoju tapo Danielius Bertašius.

2015  – 03 – 23

Informacinių technologijų konkurso ,,Olimpis 15“ 4 klasės laimėtojai :

II laipsnio diplomas – Ignui Sabaliauskui (lietuvių kalba, matematika);

III laipsnio diplomai – Ignui Sabaliauskui (pasaulio pažinimas, anglų kalba) ir Medai Spiridovičiūtei ( pasaulio pažinimas, lietuvių kalba, anglų kalba.

Dalyvavimas Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projektuose (VKIF)

,,Gamtos kengūra 2015“  4 klasės mokiniai Danielius Bertašius ir Ignas Sabaliauskas laimėjo Auksinės kengūros diplomus.

,,Kalbų kengūra 2015“ 4 klasės mokiniai laimėjo:                                                                                              ,,Auksinės kengūros diplomą“ – Danielius Bertašius                                                                    ,, Oranžinės kengūros diplomus“ – Ignas Sabaliauskas, Meda Spiridovičiūtė.

,,Anglų kalbos kengūra 2015“4 klasės mokiniai laimėjo:

,,Auksinės kengūros diplomus – Danielius Bertašius, Ignas Sabaliauskas, Jokūbas Šataitis, Laimis Sturonas.

,,Sidabrinės kengūros diplomą“ – Danielius Vinkšnaitis.

Balandžio 8 d. vyko Kauno miesto švietimo įstaigų pradinio ugdymo trečiųjų klasių mokinių viktorina „Protų mūšis 2015“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.   Viktorinoje dalyvavo 27 komandos, kurios demonstravo sumanumą atsakinėdamos į klausimus iš bendro išsilavinimo ir pradinio ugdymo programos dalykų.  Čia savo žinias parodė ir mūsų mokyklos trečiokų komanda: Rusnė Staniulytė, Aušrinė Vizgaitytė, Vilius Vyšniauskas (mokytoja Audronė Pyragaitė) (nuotraukas žr. Galerijoje)

          Sveikiname šaunią trečiokų komandą laimėjusią II vietą!

Būrelio „Mąstaukuriudžiaugiuosi” vaikai, norėdami suteikti 1-4 klasių mokiniams kvalifikuotą, jų amžių atitinkančią informaciją apie laikysenos sutrikimų atsiradimo priežastis, formuoti vaikų suvokimą, kad patys turi rūpintis savo sveikata, atliko tyrimą „Lengva kuprinė”. Balandžio 2 d. trečios klasės mokiniai Emilis Baltrimavičius, Aušrinė Vizgaitytė, Vilius Vyšniauskas ir mokytoja Audronė Pyragaitė šio tyrimo medžiagą pristatė Respublikinėje pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencijoje „Matematika aplink mus”. (nuotraukas žr. Galerijoje)

2015 m. vasario 18 — kovo 5 dienomis Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose vyko Kauno miesto ir rajono bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų mokinių užgavėnių kaukių paroda — konkursas „Šalta žiema šalin eina”. Šioje parodoje aktyviai dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. Trečios klasės mokinių (mokytoja Audronė Pyragaitė) Ugnės Kvasauskaitės, Brigitos Pociūtės, Rusnės Staniulytės, Viliaus Vyšniausko, Aušrinės Vizgaitytės darbai už tradicijų puoselėjimą buvo apdovanoti diplomais bei prisiminimo dovanėle. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Kovo 10 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko Kauno miesto švietimo įstaigų pradinių klasių Lietuvos istorijos žinių konkurso-viktorinos „Mes – Lietuvos ateitis“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti, finalinis turas. Šiame konkurse sėkmingai dalyvavo trečios klasės mokiniai Gabija Mickūnaitė,  Rusnė Staniulytė, Aušrinė Vizgaitytė, Vilius Vyšniauskas. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Kovo 3 dieną trečiokai su mokytoja Audrone Pyragaite, tęsdami pamokų ciklą apie tėvelių, senelių profesijas, apsilankė Aušrinės Vizgaitytės senelių ūkyje, kuris yra Dievogalos kaime Kauno raj. Mergaitės seneliai vaikams papasakojo apie ūkininko profesiją. Čia vaikai sužinojo, kad ūkininkai dirba ne tik vasarą, bet ir žiemą. Apžiūrėjo techniką, kuri palengvina žmogaus darbą. Išmatavo šilauogų eiles sieksniais.

Ekskursijos metu muzikos mokytoja Loreta Vaičienė trečiokus pakvietė į Pažėrų bažnyčias. Čia vaikai sužinojo dviejų įspūdingų bažnyčių istorijas. Taip pat mokytoja papasakojo apie vargonininko profesiją.  Vaikai bandė prašnekinti vargonus. (nuotraukas žr. Galerijoje)

Vasario 26-27 d.  mokykloje-darželyje 3-4 klasėse vyko edukaciniai užsiėmimai ,, Lėktuvėlių maketų gamyba,, . Užsiėmimus vedė Kauno moksleivių technikos centro atstovai . Mokiniai  pasigamino lėktuvėlių maketus, su kuriais dalyvaus kovo 14 d.  sklandymo varžybose  . Mokiniams labai patiko užsiėmimai  . Dėkojame KMTC atstovams už geranoriškumą ir kūrybiškumą . Vasario 26 d. 2 aklasėje vyko  profesinio orentavimo pamoka  ,, Darbo saugos atributai ,, Pamoką vedė antrokų mamytė . Ji papasakojo apie darbo saugos priemones , kaip jomis naudotis , parodė kaip jos atrodo ir papasakojo kokį darbą dirba darbo saugos atstovai .

Vasario 25 d. 4 klasės mokinys Danielius Bertašius  dalyvavo lietuvių kalbos viktorinoje ,,Žodį po žodžio į širdį sudėsi ,, . Danielius  atsakinėjo į viktorinos klausimus ir atliko kūrybinę užduotį . Viktorinoje dalyvavo 34  mokiniai iš 34 Kauno miesto įstaigų . Nugalėtojais tapo 5 pirmas vietas užėmę mokiniai . Danielius Bertašius ,paruoštas mokytojos Vilijos Radkevič , tapo nugalėtoju . Labai dėkojame Danieliui ir mokytojai už puikų pasirodymą viktorinoje .

Apdovanoti miesto moksleiviai, dalyvavę konkurse „Sveika, gyva, Kalėdų viešnia 2014“

2015-01-08 .  Trečiadienį apdovanoti tradicinėje mokyklų interjero ir kalėdinių puokščių bei kompozicijų parodoje „Sveika, gyva, Kalėdų viešnia 2014“ dalyvavę mokiniai, mokytojai ir net tėvai.

Šįmet konkurse dalyvavo 50 mokyklų: 14 vidurinių, 11 pagrindinių bei mokyklų-daugiafunkcinių centrų, 8 gimnazijos, 6 pradinės, 4 progimnazijos, 4 specialiosios mokyklos ir ugdymo centrai, 2 jaunimo ir 1 neformaliojo švietimo mokykla. Dauguma mokyklų dalyvavo abiejuose konkursuose: Mokyklos aplinkos puošimo ir kalėdinių kompozicijų, o kai kurios mokyklos pasirinko vieną iš jų.  Kalėdinių puokščių ir kompozicijų paroda vyko Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, todėl ja galėjo grožėtis visi centro lankytojai. Trečiadienį Kauno meras Andrius Kupčinskas įteikė apdovanojimus mokiniams ir mokytojams, kurie meno kūriniais kūrė šventinę nuotaiką Kaune. „Grožis labai svarbus ugdymo veiksnys ir kūrybiškumo skatinimas“, – kalbėjo J. Urbšio katalikiškos gimnazijos direktorius Paulius Martinaitis. Kauno miesto tarybos Švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Gediminas Budnikas ir mero patarėjas Zenonas Abramavičius įteikė padėkas ir asmenines dovanas kompozicijų bei kalėdinių puokščių kūrėjams.   „Kasmet mokinių darbai tobulėja. Jie vis originalesni, juose dominuoja tautiniai elementai, vis įdomesni komponavimo būdai. Pasirinktos medžiagos, sukomponuotos tarpusavyje, tampa meno kūriniais. Linkiu jums kūrybiškumo, drąsos ir pasitikėjimo“, – renginio metu kalbėjo komisijos narė, Kauno kolegijos atstovė Danutė Žemaitaitienė.

18 mokyklų tapo konkurso ,,Sveika gyva, Kalėdų viešnia 2014″ mokyklos aplinkos puošimo laureatėmis: Kauno Juozo Grušo meno vidurinei mokyklai;  Kauno Vinco Kudirkos progimnazijai;  Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklai;  Kauno Milikonių vidurinei mokyklai;  Kauno Palemono vidurinei mokyklai; Kauno Panemunės pradinei mokyklai;  VDU ,,Rasos“ gimnazijai;  Kauno Juozo Urbšio katalikiškai vidurinei mokyklai;  Kauno Veršvų vidurinei mokyklai.  Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklai-daugiafunkciui centrui;Kauno Kazio Griniaus progimnazijai;  Kauno Tado Ivanausko progimnazijai;  Kauno Rokų gimnazijai; Kauno Antano Smetonos gimnazijai;  Kauno Tirkiliškių mokyklai-darželiui;  Kauno Vandos Tumėnienės vaikų reabilitacijos centro mokyklai;  Kauno ,,Varpo“ gimnazijai;  Kauno ,,Vyturio“ katalikiškai vidurinei mokyklai .

   Mokyklos-darželio administracijos vardu , labai norime padėkoti  visai  mokyklos-darželio  bendruoimenei už pagalbą ir kruopštų darbą  puošiant aplinkas , rengiant  Kalėdinių puokščių parodą . 

2014 -12-16

4 klasės mokiniai drauge su mokytoja Vilija Radkevič vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų. Ten dalyvavo edukacijoje ,,Kalėdiniai papročiai“. Senovinėje gryčioje prisiminė tradicijas, susitiko su Kalėda, būrė, žaidė, vaišinosi kūčių patiekalais, važinėjosi su arkliukais.

2014- 12- 17

Projekto ,,Kam to reikia?!“ e – pamoka ,, Asmeniniai finansai“

e-pamoka, kurios metu Lietuvos banko atstovė Toma Grinytė pasakojo, kodėl svarbu neišleisti sutaupytų pinigų iš karto , o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajonę. Pamokoje buvo pristatyta , kas yra draudimas ir kada jis reikalingas, aptarta, ką reikia žinoti apie mūsų naująją valiutą – eurą.

Gruodžio 9 d. 2 b klasės mokiniai ir mokytoja G. Balčaitienė į dailės pamoką pasikvietė Tito mamytę Rasą Dėdelienę. Mama vaikus pamokino, kaip galima pasidaryti patiems Advento vainiką. Antrokai sužinojo, kad apskrita vainiko forma simbolizuoja saulę. Vainiką papuošė šakelėmis, kankorėžiais, spalvotais siūliukais, kaspinėliais. Vainikas adventinę savaitę tampa vienu svarbiausiu namų akcentu. Taigi jam dera parinkti atitinkamą vietą: ant valgomojo stalo ar lange, ar ant lauko durų.

Lapkričio 19 d. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje vyko Kauno m. Tautinių tradicijų puoselėjimo iniciatyvinės kūrybinės grupės renginys – popietė „Kasdienė duona – ji šventa“. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 2 b klasės mokinių komanda su mokytoja G.Balčaitiene. Renginio metu mokiniai sekė pasakas, dainavo dainas, minė mįsles, sakė priežodžius, patarles apie duoną. Kiekviena komanda paruošė ir pristatė visiems pačių pagamintus patiekalus iš duonos, kuriais visi renginio pabaigoje vaišinosi. Šis renginys praplėtė mokinių akiratį, supažindino su ilgu ir nelengvu duonos keliu. Taip pat, kaip ir kiekvienas Tautinių tradicijų iniciatyvinės kūrybinės grupės renginys, prisidėjo prie mokinių tautinių vertybių puoselėjimo bei ugdymo.

Lapkričio 20 d. 4 klasės mokiniai, su mokytoja Vilija Radkevič, dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Medžiai tai žemės troškimas pasiekti dangų“ M.Žilinsko dailės galerijoje. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie medžius, inscenizavo lietuvių liaudies pasaką ,,Eglė žalčių karalienė“, piešė ,,Draugystės medį“ , rašė palinkėjimus, išsirinko ir apibūdino paveikslą, kuris labiausiai patiko.

Lapkričio 26 d. mokykloje-darželyje ,, Rūtelė,, vyko 4 klasių mokinių pasaulio pažinimo popietė. Dalyvavo 27 mokyklų komandos . Labai norime pasidžiaugti mūsų mokyklos-darželio mokinių pasiruošimu šitai popietei . Mokytojos V.Radkevič paruoštų mokinių komanda pagal rezultatus užėmė 4 vietą – surinko 66 % .Laimėjusi komanda surinko 80 % . Puikus mūsų mokyklos-darželio komandos rezultatas . Dėkojame 4 klasės mokinių komandai ir mokytojai .

Nuo 2014 m. sausio mėn.10d. iki lapkričio 28 d. Kauno Tirkiliškių mokykla- darželis vykdė tarpmokyklinį projektą „TE SKAMBA LIETUVIŠKAS ŽODIS “, SKIRTĄ KRISTIJONO DONELAIČIO 300-OSIOMS GIMIMO METINĖMS.

Jame dalyvavo : Kauno Tirkiliškių lopšelio- darželio ( ikimokyklinės grupės ugdytiniai);Kauno J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos 1-4 kl.mokiniai; Kauno šv. Pranciškaus mokyklos

1-4 kl. mokiniai; Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos 4 kl. mokiniai;Tirkiliškių mokyklos-darželio 1-4 klasių mokiniai, Kauno m. V. Kudirkos viešosios bibliotekos – Tirkiliškių filialo atstovai.

Lapkričio 28 dieną vyko šio projekto antrasis etapas, viktorina. Tema „Lietuvos rašytojų gyvenimas ir kūryba“. Viktorinoje dalyvavo 10 komandų, po 3 mokinius. Komandos atsakinėjo į viktorinos klausimus.Mokiniai buvo pasiruošę viktorinai. Daug skaitę rašytojų kūrinių, susipažinę su jų gyvenimu. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad net keturios komandos surinko vienodą taškų skaičių, todėl komandos turėjo atsakinėti į papildomus klausimus. Nugalėtojais tapo:

I – vieta J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos komanda.

II – vieta Kauno Tirkiliškių mokyklos -darželio 4 kl. komanda.

III– vieta Kauno Tirkiliškių mokyklos- darželio 3 kl. komanda.

Mokiniai buvo apdovanoti diplomais, padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.

Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą projekte, mokytojoms už mokinių paruošimą.

Lapkričio 13 dieną Erikas Baltrimavičius (3 klasės mokinio Emilio Baltrimavičiaus tėvelis) trečiokus pakvietė į Kauno apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą supažindinti su savo profesija, t.y. ugniagesio gelbėtojo profesija. Vaikai apsilankė priešgaisrinėje – mokomojoje parodėlėje. Čia susipažino su ugnies pavojais. Sužinojo, jog nelaimė gali tykoti visur ir visada, kad ugnis gali būti ne tik pavojinga, bet ir greita. Apžiūrėjo iš gaisraviečių surinktus daiktus, tapusius gaisro priežastimi arba pasėkme. Sužinojo kokias funkcijas atlieka ugniagesiai gelbėtojai. Po to apžiūrėjo 1-osios komandos ugniagesių gelbėtojų darbo ir laisvalaikio patalpas. Ekskursijos pabaigoje apžiūrėjo gaisrinius automobilius, nuolatos pasiruošusius skubėti į iškvietimus

Nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 7 d. mokykloje- darželyje vyko akcija ” Augu sveikas ir stiprus”. Pagrindinis akcentas- lapkričio 5 dienos rytą , į mokyklą-darželį atskubėjo projekto ,, Ypatingi vaikai 2014 m.,, vykdytojai.Lektorės rodė spalvotus plakatus apie sveikatą , žaidė žaidimus, sportavo. Linksmai bei nuotaikingai ugdė vaikučius kalbėdamos sveikos mitybos temomis. Vaikai ne tik žaidė, tačiau savo žinias pasitikrino ir atlikdami įvairias spalvotas užduotis. Puiki sveikatos ugdymo savaitė .

2b klasės mokiniai su mokytoja G.Balčaitienė spalio mėn. pradžioje aplankė Kauno marių regioninį parką. Daugiau nei prieš 50 metų atsiradusios Kauno marios tarsi į vieną krantų virtinę suvėrė daugybę įspūdingų gamtos ir kultūros paveldo objektų, kurie šiandien traukia lankytojų akį ir žadina jų smalsumą. Mokiniai susipažino su išskirtinėmis parko vertybėmis, aplankė Dubravos arboretumą, pabuvojo nuostabiame Kadagių slėnyje.

Lapkričio mėn. pradžioje 2 b klasės mokiniai su mokytoja G. Balčaitiene nuvyko į Kauno tautinės kultūros centrą. Antrokai klausėsi pasakojimo apie ilgą duonos kelią ant mūsų stalo. Sužinojo, kiek daug reikia dirbti, kad duonutė patektų į mūsų namus. Kad norint išsikepti duonos reikia turėti ne tik miltų, bet ir raugo. Išsiaiškino, kad duonutė kepama iš ruginių ir kvietinių miltų, kad duonutė „šventa“ ir jos nevalia mėtyti, kad duonutės dabar yra įvairių rūšių. Jau senovėje mūsų seneliai ir proseneliai augino javus, kepė ir valgė duoną. Labai ją brangino ir gerbė. Kūrė apie duonutę pasakas, dainas, mįsles ir patarles, kurias mokiniai išgirdo veiklos metu.

Rugsėjo paskutinę savaitę 1 ir 3 klasės leidosi į kelionę. Yra Lietuvoje toks kelias, kuriuo važiuojantys istorikai ir gidai negali išlaikyti liežuvio už dantų. O turistai autobusuose mažai sėdi — ir vėl pilis, ir vėl piliakalnis, ir visur — gražuolis Nemunas. Panemunės pilys — taip vadinasi turistinis maršrutas, kurį maršrutą mums paliko prabėgę amžiai. Nuo Jurbarko beveik iki pat Kauno vingiuoja kelias: iš vienos pusės — Nemunas, iš kitos — skardžiai su pilimis, menančiomis dar kunigaikščio Vytenio laikus — tryliktąjį amžių.

2b klasės mokiniai su mokytoja G.Balčaitienė spalio mėn. pradžioje aplankė Kauno marių regioninį parką. Daugiau nei prieš 50 metų atsiradusios Kauno marios tarsi į vieną krantų virtinę suvėrė daugybę įspūdingų gamtos ir kultūros paveldo objektų, kurie šiandien traukia lankytojų akį ir žadina jų smalsumą. Mokiniai susipažino su išskirtinėmis parko vertybėmis, aplankė Dubravos arboretumą, pabuvojo nuostabiame Kadagių slėnyje.

Spalio 3 d. mokykloje-darželyje buvo paminėta Mokytojų diena . Mokinių taryba su kitais mokyklos-darželio mokiniais, gražiais sveikinimais pasitiko mokytojas . Vyko mokytojų foto sesija . Po pamokų  koncertavo 4 klasės mokiniai . Saldūs pyragai praskaidrino visų nuotaikas .

2014 rugsėjo 24 d. 2a ir 3 klasių mokiniai su mokytojomis Laimute Staveckiene bei Audrone Pyragaite lankėsi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Aleksoto policijos nuovadoje suorganizuotoje atvirų durų dienoje.

Pirmiausia vaikams buvo primintos jų teisės, pareigos ir atsakomybė. Taip pat vaikams buvo paaiškinta su kokiais sunkumais susiduria policijos pareigūnai atlikdami savo pareigas bei atsakyta į vaikams labiausiai rūpimus klausimus: apie ginklo ir specialiųjų priemonių panaudojimą, dėvimos uniformos skirtumus, nepilnamečių specialistų, tyrėjų, kriminalinės policijos ir patrulių darbo skirtumus. Vaikai asmeniškai galėjo pasikalbėti su dirbančiais pareigūnais, apžiūrėti jų darbo vietas, pačiupinėti specialiąsias priemones, pasimatuoti kepures, apžiūrėti bei pasėdėti policijos automobiliuose.

Atsisveikinant vaikams buvo palinkėta neprarasi budrumo, netapti smurto aukomis, saugoti save, kitus ir savo turtą, būti pavyzdžiu kitiems, saugiai pereiti gatvę. Kiekvienam atvykusiam buvo padovanota po šviesą atspindintį atšvaistą bei priminta, kad nepamirštų jo segėti.

2014-10-02  Ekskursija į Vilnių
2a ir 4 klasės mokiniai  dalyvavo edukacinėse programose ,,Istorijos ir atradimai katedros kriptose”, ,,Valdovų Rūmai ir jų istorijos”, ,,Žemė – Saulės planeta.” Vaikai susipažino su Šventaragio slėnio paslaptimis, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino nuopelnais Lietuvai, Vilniaus pilių istorija. Ekskursiją organizavo mokytojos Laima Staveckienė ir Vilija Radkevič.

2014-10-03  e – pamoka ,,Inovuok kaip Google”
Norėdami moksleiviams suteikti gyvenimiškų žinių, inicijuojant Dominyko (1 klasė) ir Igno (4 klasė) tėveliui Gyčiui Sabaliauskui, stebėjome e – pamoką ,,Inovuok kaip Google”.
Tai pirmoji projekto ,,Kam to reikia?” pamoka.

Rugsėjo 22 d. mokykloje svečiavosi  slaugytoja diabetologė Virginija Bulikaitė. Susitikimą organizavo mūsų dviejų mokinukų mama Goda Sabaliauskienė.   Cukrinis diabetas dažnai minimas kaip liga, kuria serga vyresnio amžiaus žmonės, turintys blogus mitybos įpročius. Tai mitas ar tiesa? Deja juo serga ir vaikai. Tai liga visam gyvenimui. Kartu su mokiniais slaugytoja  diabetologė  aptarė šios ligos požymius, parodė aparatėlius kuriais matuojamas cukrus kraujyje, pavaišino įvairaus skonio gliukozės tabletėmis. Dalinomės sveikos mitybos ir sveikatingumo patarimais.

2014 m. rugsėjo 21 d. Kauno Tirkiliškių mokyklos-darželio trečių ir ketvirtų klasių mokiniai su mokytojomis Audrone Pyragaite , Vilija Radkevič ir muzikos mokytoja Loreta Vaičiene dalyvavo Aleksoto šventėje . Šventės tema ,, Grafo gimtadienis“. Trečiokai daina ir šokiu pasveikino grafą ir įteikė ,, tortą“ , o ketvirtokai dalyvavo estafetėse ir iškovojo taurę , bei laimėjo prizus kaip ,,Linksmiausia“ ir ,, Sąžiningiausia“ komanda .

   
Rugsėjo 1 d. mokykloje -darželyje vyko Mokslo ir žinių diena . Visi mokyklos-darželio mokinukai susirinko į šventę , kurią vedė 4 klasės mokiniai vadovaujami mokytojos Vilijos  Radkevič . Pirmokėlius sveikino mokyklos-darželio direktorė , Aleksoto policijos nuovados viršininkas , Tirkiliškių lopšelio-darželio direktorė .
Klasėje pirmokėlius pasitiko mokytoja Kristina Zenkevičienė . Visi mokiniai su puikia nuotaika pasitiko naujus mokslo metus.

Gegužės  15 d. 12 val.Kauno Centro sporto mokyklos baseine vyko didžiulė šventė.  Kauno miesto švietimo įstaigų pradinio ugdymo trečių klasių mokinių plaukimo šventė – varžytuvės ,, Mes- mažieji plaukikai 2014 ,,.

Varžytuvės prasidėjo  programėle , kurią  pristatė Tirkiliškių mokyklos-darželio moksleiviai . Plaukikų pasveikinti atvyko Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius , Švietimo ir ugdymo skyriaus vyr. specialistai Dileta Tindžiulienė ,Kęstutis Navickas , Tirkiliškių mokyklos-darželio direktorė Gailutė Jonienė ir Cento sporto mokyklos direktorė Saulė Malinauskienė . Renginį vedė Tirkiliškių mokyklos-darželio pavaduotoja , ,, Sveikosgyvensenos ,, iniciatyvinės grupės pirmininkė Larisa Bukinienė ,o jai  talkino varžybų talismanas ,, Varlinas plaukikas,,  9 c klasės mokinys Vytautas Venskevičius  iš Šančių pagrindinės mokyklos ir Tirkiliškių mokyklos-darželio 4 klasės mokinukas Orestas Grigas . Daug dirbo ir mokyklos-darželio mokytojų grupė .Varžybas vedė – Lietuvos sporto trenerė Inga Pravdinskienė su teisėjų komanda . 21 Kauno miesto mokyklų komanda , tai 127 moksleiviai , įsijungė į plaukimo varžybas . Mokiniai plaukė 25m  nugara, 25 m.  laisvu stiliumi  ir varžybas  vainikavo  6×25 m. estafetinis plaukimas . Greičiausiai plaukė estafetinį plaukimą P.Mašioto pradinės mokyklos komanda , antri buvo  Šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos komanda , o treti J.Grušo  meno vidurinės mokyklos 3 b klasės komanda . Šios komandos iškovojo taures ir medalius . Buvo apdovanoti medaliais ir individualiai dalyvave varžybose moksleiviai .Tai mergaitės ir berniukai , kurie plaukė nugara ,laisvu stiliumi . Visi mokinukai parodė kaip išmoko plaukti , kiek daug galima pasiekti  aktyviai sportuojant , lankant treniruotes . Komandas vedė į pergalę šūkis ,, Nesvarbu koks sunkus iššūkis tavęs laukia , tikėk savimi ir savo komandos draugais ,, .

Balandžio 29 d. mūsų mokyklos 1b klasės mokinės Ieva Dovydaitytė ir Ieva Gedvilaitė (mokytoja G.Balčaitienė) dalyvavo Bernardo Brazdžionio pagrindinėje mokykloje organizuotoje eilėraščių popietėje ir kūrybinių darbų parodoje „Šimtą metų aš gyvensiu vaikų širdelėse“. Skaitovai deklamavo pasirinktą poeto Bernardo Brazdžionio eilėraštį, iliustravo skaitytus eilėraščius karpiniais. Smagu, kad mažųjų literatūros mylėtojų pagalba saugojamas ir puoselėjamas tautinės kultūros paveldas, ugdoma meilė literatūrai.

Balandžio mėn. 25 d. 1b klasės mokiniai su mokytoja G.Balčaitiene nuvyko į Tirkiliškių biblioteką, kur vyko popietė „Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą“, skirta K.Donelaičio 300 gimimo metinėms. Bibliotekos vedėja pirmokams papasakojo apie K. Donelaičio kūrybą. Mokiniai bibliotekoje suorganizavo piešinių parodą.

Mūsų mokykloje vykdomas tarpmokyklinis projektas  „TE SKAMBA LIETUVIŠKAS ŽODIS “, SKIRTAS KRISTIJONO DONELAIČIO 300-OSIOMS GIMIMO METINĖMS. Šį projektą organizuoja Kauno Tirkiliškių mokyklos – darželio direktorė Gailutė Jonienė,  direktorės pavaduotoja ugdymui Larisa Bukinienė,  mokytojos Laimutė Staveckienė, Loreta Vaičienė, Vilma Skublickaitė,  Ramunė Dumbravienė.

Kovo 21 dieną vyko projekto pirmasis etapas skaitovų  konkursas „ Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.  Jame dalyvavo  J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos, Šilo pradinės mokyklos, Tirkiliškių mokyklos – darželio 1-4 klasių mokiniai,  Tirkiliškių lopšelio –darželio ikimokyklinės grupės ugdytiniai.  Kiekvienas skaitovas savo kūriniui nupiešė iliustaciją.

Jaunieji skaitovai stengėsi pajusti poetinio žodžio skambesį ir perteikti klausytojams. Skaitovai buvo suskirstyti į dvi  grupes : 1-2  ir 3-4 klasių.  Komisijai teko užduotis iš gausaus būrelio išrinkti nugalėtojus. Jais tapo :

I VIETA – Lukrecija Slavinskaitė 2a kl.,  Kornelija Varnaitė ir Austė Basevičiūtė 3 kl.

II VIETA – Aušrinė Vizgaitytė 2a kl.,  Ignas Sabaliauskas 3 kl.

III VIETA – Ieva Gedvilaitė 1b kl.,  Martynas Zarakauskas ir Dainius Babujevas 4 kl.

Sveikiname visus dalyvius.

Emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija” jau 5-ą kartą Lietuvoje organizavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria siekiama neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl yra taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

Japonų patarlė teigia: „Kas šypsosi, užuot tūžęs, tas visada stipresnis.” Remiantis šia mintimi kovo mėn. 24-28 d. savaitės „Be patyčių” metu Kauno Tirkiliškių mokyklos-darželio auklėtiniai, pedagogai ir kiti bendruomenės nariai dalyvavo įvairiose veiklos bei kūrė knygą „Šypsena nieko nekainuoja, bet…”

Savaitės „Be patyčių” veiklos padės kurti saugesnę, draugiškesnę mokyklą, ugdytis vaikui savivertę ir pagarbą, atjautą kitam.

Dėkojame mokiniams , pedagogams  puikiai sudalyvavus įvairiuose veiklose , o mokytojai Audronei Pyragaitei dėkojame  už organizacinį darbą .

Kauno moksleivių techninės kūrybos centre 2014 m. kovo 12-26 dienomis vyko lankstymo ir kompozicijos kūrimo konkurso kūrybinių darbų paroda „Čia mūsų namai“,skirta Kristijono Donelaičio 300 metų sukakčiai paminėti. Šiame konkurse dalyvavo ir laimėjo apdovanojimą už kūrybinę raišką 1b klasės mokiniai Ieva Gedvilaitė ir Linas Gintvilas. Pirmokų mokytoja Genė Balčaitienė.

Visi mokslai prasideda nuo ABĖCĖLĖS. Balandžio 4 d. 1b klasės mokiniai su mokytoja
G.Balčaitiene švęsti „Abėcėlės šventę“ nuvyko į rašytojo J.Grušo memorialinį muziejų. Tenai jų laukė siurprizas: vaikai pavirto „zuikiais“ ir vaidino „Zuikių mokyklą“,susipažino, kas yra šešėlių teatras, visi stengėsi įminti kuo daugiau mįslių ir papuošti pavasarinę pievelę. Po to ant akmenėlių piešė savo raideles. Juk pirmokai per šiuos mokslo metus pasiekė daugiausia: jie pažino raides, išmoko skaityti, skaičiuoti, raiškiai deklamuoti eilėraščius. Šventė, kurioje buvo tiek daug gerumo, nuoširdumo, jaudulio, noro parodyti savo gebėjimus, netruko prabėgti. Buvo smagu pamatyti, kaip pirmokėliai gyvai, kaip tas šaltinėlis, bėga, skuba į mokslo ir žinių pasaulį.

ATVIRŲ  DURŲ  DIENA
Balandžio 3 d.( ketvirtadienį) 18 val. Kauno Tirkiliškių mokykloje-darželyje , vyks atvirų durų diena . Kviečiame būsimų mokinių tėvelius susipažinti  su mokykla-darželiu , susitikti su mokyklos-darželio vadovais ir mokytojais , apžiūrėti mokyklos-darželio edukacines aplinkas , susipažinti su mokykloje-darželyje vykdoma neformaliojo ugdymo veikla .
MES JŪSŲ  LAUKIAME !

2%  PARAMA
Nuoširdžiai dėkoju visiems mokyklos-darželio darbuotojams ir tėvams , kuriant saugesnę ir jaukesnę mokyklos aplinką .

Kviečiu pervesti savo pajamų mokesčio dalį 2014 metų mokyklos-darželio  tikslų  įgyvendinimui.
Kovo 13 d. 1b klasės mokiniai su mokytoja G. Balčaitiene dalyvavo pilietiškumo akcijoje- viktorinoje „Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurią organizavo Kauno Kazio Griniaus progimnazija ir Kauno pradinių klasių mokytojų tautinių tradicijų puoselėjimo iniciatyvinė kūrybinė grupė. Akcijos tikslas – ugdyti mokinių pasididžiavimo savo tėvyne jausmą, tautinio tapatumo suvokimą ir gebėjimą solidarizuotis su užsienyje gyvenančiais lietuviais, atskleisti pažintinius, kūrybinius ir meninius gebėjimus, dalyvaujant viktorinoje apie tėvynę Lietuvą.

Kovo 10 d. 1b, 2b ir 3b klasių mokiniai pasijuto tikrais chemikais, fizikais ir biologais. Dvarų g. pastate klasė virto mažąja laboratorija. Dvi viešnios iš VikiLAB padėjo vaikams trumpam tapti jaunaisiais mokslininkais, atliko įvairius bandymus, supažindino su gyvosios gamtos atstovais. Mokiniai pirmą kartą pamatė ir palietė gyvalazdę, glostė laboratorines žiurkutes.

Kovo 7 d. mokykloje-daželyje M.Yčo g.2 pastate vyko Kaziuko mugė.Mugės organizatoriai 3a klasės mokiniai su mokytoja Vilija Radkevič . Su dainomis ir šokiais atidarė  Kaziuko mugę . Mokinukai pardavinėjo savo rankomis pagamintais darbeliais , iškeptais riestainiais ir pyragais . Į mugę  susirinko  nemažas būrys tėvelių  ir senelių . Labai dėkojame organizatoriams  ir dalyviams .

Užgavėnės – linksma, nuotaikinga, garsi žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė. Svarbiausias šios šventės akcentas – linksmumas. Nuo pat ryto vyko mugė, vieni kitus darželio grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai vaišino blynais, keptais pyragais.

Mokyklos kieme susirinkę stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, degino žiemos simbolį Morę, šoko ir žaidė žaidimus.

2014 02 21  Įgyvendindama projektą ,,Mūsų profesijos” mokytoja Laima Staveckienė, į svečius pasikvietė 1a klasės mokinės Urtės mamą, gydytoją -odontologę Audronę Razukevičienę.

Gydytoja papasakojo, kodėl pasirinko šią profesiją, priminė, kaip teisingai prižiūrėti dantukus, parodė pagrindinius instrumentus, kuriuos naudoja, taisydama paciento dantis, paaiškino jų paskirtį. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti šias priemones.

1a ir 2a klasės mokiniai gavo spalvinimo knygeles apie dantukų priežiūrą  ir diplomus.

Mokykloje-darželyje 2014 m. sausio 13 d.  8 val. vyko akcija ,, Atmintis gyva ,, . Mokytojos  mokinukams  pasakojo apie sausio 13d. įvykius  , rodė įvairius filmukus iš tuometinių įvykių , klausė įvairius pasakojimus.

       2014 m. sausio 7 d. 14 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje  vyko konkurso ,, Sveika gyva, Kalėdų viešnia ,, dalyvių apdovanojimai . Buvo pakviesti  Kauno miesto gimnazijų , progimnazijų , vidurinių , pradinių , darželių-mokyklų  atstovai . Tik  15  mokyklų tapo laureatais . Tirkiliškių mokykla-darželis tapo viena iš laureačių . Labai  dėkojame  visoms mokytojoms , mokiniams , tėveliams už aktyvų dalyvavimą puošiant mokyklos-darželio aplinką . O ypač dėkojame mokytojai  Ramunei Dumbravienei  už  idėjas ir meniškumą .

                                 Šventų Kalėdų belaukiant!                   

Viskas keičiasi … Lapkritį keičia gruodis… Tik kalendoriaus lapelyje matyti, kad jau žiema. Supantis mus šurmulys primena, kad artėja didžiosios metų šventės- Šv. Kalėdos. Kad laukti būtų jaukiau, 2a klasės mokiniai iš šiaudų gamino žaisliukus eglutei papuošti. Jiems padėjo Roko mamytė Reda Kungienė.

2013m. gruodžio 12d. 3a klasės mokiniai ir mokytoja Vilija Radkevič, įgyvendindami projektą ,,Mūsų profesijos”, pasikvietė į svečius 2a klasės mokinės Lukrecijos mamą Rimą Venslauskaitę. Mama papasakojo apie pynėjo amatą, parodė dirbinius, paaiškino, kaip pasigaminti vyteles.

Trečiokai nusipynė kalėdinius žaisliukus – pakabukus. Visi buvo patenkinti savo rankų darbo papuošalais.

2013 12 17   3a klasės mokiniams apie pirmojo lietuviško palydovo ,,LITSAT-1″ misiją kosmose, užsiėmimą vedė Ignas ir jo tėvelis Gytis Sabaliauskas. Jie supažindino su palydovo   tipais, orbitomis, pakėlimu į TKS (Tarptautinę Kosminę Stotį).

Po to mokiniai gamino palydovo maketą ir užrašė po tris lietuviškus žodžius. Populiariausi iš jų nuskambės iš kosmoso.

2013 m. gruodžio 12d. 3a klasės mokiniai ir mokytoja VilijaRadkevič, įgyvendindami projektą ,,Mūsų profesijos”, pasikvietė į svečius 2a klasės mokinės Lukrecijos mamąRimą Venslauskaitę. Mama papasakojo apie pynėjo amatą, parodė dirbinius, paaiškino, kaip pasigaminti vyteles.
Trečiokai nusipynė kalėdinius žaisliukus – pakabukus. Visi buvo patenkinti savo rankų darbo papuošalais.

Šventų Kalėdų belaukiant!

Viskas keičiasi … Lapkritį keičia gruodis… Tik kalendoriaus lapelyje matyti, kad jau žiema. Supantis mus šurmulys primena, kad artėja didžiosios metų šventės- Šv. Kalėdos. Kad laukti būtų jaukiau, 2a klasės mokiniai iš šiaudų gamino žaisliukus eglutei papuošti. Jiems padėjo Roko mamytė Reda Kungienė.

Lapkričio  29 d. mokykloje-darželyje vyko renginys ,, PARODYK  SAVE ,,  Renginyje  savo talentus parodė 27 mokiniai . Pamatėme  šokėjus ,  daininkus , dailininkus , magus, sportininkus , tyrinėtojus  ir  skaitovus . Programoje pasirodė šokių grupė ,paruošta mokytojos V.Skublickaitės , choriukas – paruoštas mokytojos L.Vaičienės . Renginį vedė 4 klasės mokiniai  Orestas ir Rusnė , paruošti mokytojos G.Balčaitie-nės. Mokyklą-darželį  papuošė mokytojų ir mokinių komanda , vadovaujama mokytojos  R.Dumbravienės . Renginyje dalyvavo vertinimo komisija : Tirkiliškių lopšelio-darželio direktorė  , Bibliotekos vedėja , Tirkiliškių mokyklos-darželio direktorė , direktorės pavaduotoja ugdymui . Visi dalyviai puikiai pasirodė , todėl buvo apdovanoti padėkos raštais , rašikliais su mokinių vardais  ir renginio pavadini-mu . Dėkojame visiems dalyviams , mokytojams ,tėveliams .

Mūsų mokyklos 1b klasės mokiniai su mokytoja Gene Balčaitiene spalio- lapkričio mėn.  aktyviai dalyvavo  Kauno miesto švietimo įstaigų pradinio ugdymo renginyje „Amatą mokėsi – duonos turėsi“. Mokiniai  domėjosi  tradiciniais lietuvių amatais, lankėsi pas  tautinio meno puoselėtoją Raimondą Jančiauskienę, kuri pirmokams parodė, kaip reikia pinti įvairius gražius darbelius iš vytelių. Vaikai sužinojo, kad išmokti pinti nėra sunku. Tai puikus laisvalaikio užsiėmimas. Pagamintais darbeliais galima pradžiuginti artimuosius ir draugus. Pynimas iš vytelių laikomas vienu iš seniausių mums žinomų amatų. Viena iš patraukliausių šio amato savybių tai, kad lengvai galima panaudoti savo sugebėjimus ir pritaikyti gaminius savo poreikiams. Pintų gaminių įvairovė visais laikais stebino: nuo lopšių iki indų, nuo skrybėlių iki gyvenamųjų būstų, nuo krepšelio iki krepšių oro balionams, baldų kambariui ar sodui. Ir koks džiaugsmas, kai tavo rankose iš pundelio vytelių atsiranda nuostabus gaminys. Susitikimo akimirkos buvo užfiksuotos, o parengtas stendinis pranešimas puikavosi  parodoje Lietuvos švietimo istorijos muziejuje.

1b klasės mokinys Lukas Šileika (mokytoja Genė Balčaitienė)  su šeima dalyvavo Kauno miesto pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių projekte „Mano šeimos vasara“ Lukas su savo šeimos nariais sukūrė fotopasakojimą, kuriame užfiksuotos šeimos vasaros atostogų akimirkos. Darbas buvo pristatytas į Kauno humanitarinę pagrindinę mokyklą.

Spalio 25 d. pas mokyklos –darželio  pirmokėlius atvyko Kauno policijos darbuotojos . Jos pasakojo vaikučiams , kaip elgtis gatvėje , namuose ,kieme , miesto transporte . Mokinukai sužinojo, kokie pavojai galimi gatvėse , davė patarimus- kai vienas esi namuose .  Vaikučiai gavo dovanų knygeles .

Spalio 25 d. mokykloje-darželyje vyko Konstitucijos dienos paminėjimas . Akcijoje,,Konstitucija gyvai,, dalyvavo  2-4 klasių mokinukai . Mokytojos  supažindino mokinukus su šiuo dokumentu . Akcijos pabaigai ugdytiniai nusifotografavo.

Spalio 22 d. mokyklos –darželio mokinių darbas išvyko į Vilnių .

Mokykla –darželis gegužės mėnesį užsiregistravo dalyvauti eko projekte,,  KAMŠTELIŲ   VAJUS ,, . Visą vasarą mokiniai rinko kamštelius , o spalio mėnesį ruošė darbelį , kuris spalio 22 d. išvyko į Vilnių , dalyvauti parodoje . 1-4 klasių mokinukai aktyviai dirbo , parengė paveikslą iš  kamštelių  ,, Saulė , gėlės – žemės  šypsenėlės ,, ,o  likusi dalis kamštelių išvyko perdirbimui . Labai dėkojame mokiniams ir mokytojoms aktyviai sudalyvavusprojekte . Parengti darbelį padėjo 4 klasės mokytoja Ramunė Dumbravienė .

Spalio  15 d. mokykloje-darželyje, abiejuose pastatuose M.Yčo g.2 ir Dvarų g. 49 ,vyko  rudenėlio šventė ,, Rudenėlio vaišės,, . Šventėje dalyvavo visi mokyklos –darželio moksleiviai ir ikimokyklinės grupės ,, Bitutė,, ugdytiniai . Darželinukai, Dvarų g. pastate, suruošė iš  Rudens gėrybių  parodėlę , o M.Yčo g.  pastate parodėlėje dalyvavo visi mokyklos moksleiviai . Darbeliai puikuojasi mokyklos koridoriuose . Mokyklos mokinukai su savo mokytojomis kalbėjosi apie rudens gėrybes , spėliojo mįsles , žaidė žaidimus , pynė rudeninių lapų ir kaštonų kilimus . Šventę vainikavo vaišės iš rudens gėrybių , vaidinimai ir įvairūs klasių mokinių prisistatymai  su šokiais ir dainomis . Šventėje dalyvavo ir mokinukų tėveliai . Dėkojame už gažią šventę .

Spalio  4 d . mokykloje-darželyje buvo gražiai  paminėta MOKYTOJŲ DIENA . Mokytojų dienos  šventės pasirengimui vadovavo mokyklos-darželio MOKINIŲ TARYBA su  mamyčių komanda . Nuo pat ryto puikavosi gražiai išpuošta mokykla . Mokinių tarybos nariai jau pasitiko mokytojus su sveikinimais prie mokyklos –darželio durų . Visi mokinukai išsirikiavo mokyklos koridoriuje , kol mokytojos ėjo rudeninių lapų taku iki gražaus krėslo- foto sesijai .   4 klasės mokinukai , vadovaujami mokytojos Ramunės Dumbravienės ir muzikos mokytojos Loretos Vaičienės, parengė gražų sveikinimo koncertėlį mokytojoms ir  administracijai . Šventę vainikavo pasivaišinimas skaniu tortu .

Mokyklos-darželio administracijos , mokytojų ir auklėtojų vardu norime padėkoti MOKINIŲ TARYBOS nariams , visiems mokyklos mokiniams  ir mamyčių komandai : Žanetai ŽmuideiLaurai  Nedzviegienei , Sigitai Vyšniauskienei, Genovaitei  Grigienei   už surengtą labai gražią šventę .

     

        Spalio 1 d. mokykloje – darželyje vyko ikimokyklinės grupės atidarymas . Gražiai pasipuošusi mokykla-darželis laukė atvykstant darželinukų . Nuo  7 val. ryto prie mokyklos –darželio durų mažuosius ikimokyklinukus pasitiko mokyklos –darželio direktorė Gailutė Jonienė ir pavaduotoja ugdymui Larisa Bukinienė . Mažiesiams vaikučiams buvo įteikti balionai ir pasveikinti su pirmąją diena darželyje . Naujoje, gražioje, šviesioje grupėje darželinukus su tėveliais laukė auklėtojos Aurelija Bagdonavičienė ir Inga Lapinskienė . Su šypsena pasitiko ir grupės auklėtojos padėjėja Raimonda Kavaliauskienė . 12 val . į mokyklos- darželio atidarymą atvyko svečiai . Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dileta Tindžiulienė ir vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė .

Nuo šios dienos pradėjo veikti ikimokyklinio ugdymo grupė .

Mokyklos-darželio administracijos vardu  norėtume padėkoti 2 a klasės mokinės Kamilės Šatkutės mamytei Inai Šatkienei už paramą mokyklos-darželio mokinių meniniam ugdymui .

Gegužės 24 dieną 11 val. mokykloje vyko projekto „Skrydis per Atlantą“ uždarymas. Projektas vyko nuo 2013 metų vasario mėn. iki gegužės mėn. pabaigos. Mokiniai projekto metu dalyvavo dailaus rašto konkurse, laiško rašyme, piešinių konkurse ir lėktuvų maketų gamyboje. Renginys buvo užbaigtas ekskursija į aviacijos muziejų. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Gegužės 28 dieną mokykloje vyko sporto šventė “Stiprinkime sveikatą kartu”. Sporto šventėje dalyvavo visi mokyklos mokiniai, priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir Tirkiliškių lopšelio-darželio auklėtinių komanda. Vaikai atlikinėjo sportines užduotis, žaidė kvadratą. Buvo renkama draugiškiausia ir sportiškiausia klasė. Visi mokiniai pasirodė šauniai.

Gegužės 30 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis. Ketvirtų klasių moksleiviai atsisveikino su pradine mokykla. Juos sveikino visi mokyklos moksleiviai, mokytojai ir tėveliai. Ketvirtokams programą paruošė 3 klasės mokiniai ir mokytoja Kristina Zenkevičienė. Dainas mokė muzikos mokytoja Loreta Vaičienė.

Gegužės 3 d. mokykloje vyko Talka . Talką organizavo mokinių taryba . Ačiū mokinių tarybos pirmininkui Danieliui Niedzviegui už puikią organizaciją .

Dėkojame, 4b klasės mokinei Kotrynai  Karpauskaitei, tapus prizininkei anglų kalbos miesto olimpiadoje . Ji apdovanota diplomu ir atminimo dovanėle . Olimpiadoje dalyvavo 78 Kauno miesto moksleiviai . Labai sveikiname Kotryną

.Norime padėkoti ir Vincentui Mockui 4a klasės mokiniui už dalyvavimą
anglų kalbos olimpiadoje . Mokinius paruošė anglų kalbos mokytoja
Vilma Lisauskė .

BALANDŽIO 25-26d. mokykloje buvo vykdomas gamtosauginis  projektas ,,

Gerbiu gamtą-saugau save,,. Mokiniai klausė paskaitą , žiūrėjo filmuką
apie gamtos taršą , atliko įvairias užduotis.Paskaitą skaitė  lektorės
Rasa Andrikienė ir Rūta Margelytė .