Menu Close

Konkursai

 

Konkursas- paroda „Laimės paukštė“, nacionalinis vaikų piešinių ir nuotraukų konkursas „Lietuvos paukščiai 2018“

 

 

 

 

 

Kai už lango dar šaltoka, nors jau ir pavasaris, mes piešiame ir dalyvaujame konkursuose. Paulės Grigaitytės, Godos Baltrušytės, Juanos Zdanės, Miglės Čibirkaitės, Eglės Bedarbytės, Abigailės Navickaitės, Luknės Staniulytės gražiausi darbai keliauja iš karto į du konkursus. Sėkmės jaunosioms dailininkėms.

 

Respublikinis kūrybinis etnografinis kraštotyros vaikų ir mokinių konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“

 

 

 

 

 

Pirmokės Miglė Čibirkaitė, Abigailė Navickaitė, Paulė Grigaitytė sukurtu kūriniu, pasaka, pasirinktu tekstu iš literatūrinių šaltinių,  pristatė nuotraukoje vaizduojamus etnografinius namų apyvokos daiktus. Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir mokinių, jų šeimos narių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui.

 

 

Nacionalinis vaikų ir moksleivių piešinių konkursas „Peizažas- Lietuvos spalvos“

 

 

 

 

 

Pirmokė Juana Zdanė dalyvavo konkurse su piešiniu „Žiemą prie ežero“. Konkurso tikslas- skatinti vaikus mažiau leisti laiko prie kompiuterių ar mobiliųjų telefonų. Daugiau laiko praleisti piešiant, vaizduojant, stebint gamtą, domėtis dailės žanrais. Surasti daugiau laiko praleisti gamtoje: miške, laukuose. Stebėti metų laikų skirtumą miške, laukose, sodybose, miesteliuose. Viso piešinių atsiųsta: 2470.

 

Tarptautinis pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkursas „Skaitau lietuvišką pasaką“

Vilniaus Simono Daukanto progimnazija organizavo piešinių ir dailyraščio konkursą. Šio konkusro tikslas- skatinti aiškiai, raiškiai skaityti ir sekti lietuviškas pasakas (lietuvių liaudies pasakas ir lietuvių rašytojų kurtas pasakas), ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.   Pirmokė Luknė Staniulytė pasirinko pasaką „Gaidelis ir vištelė“. Pasaką perskaitė. Patikusią pasakos ištrauką nurašė ir iliustravo.

 

Respublikinis bendrojo lavinimo mokyklų  I–IV klasių mokinių virtualus konkursas ,,Aš tavo gimtinė“

 

 

 

 

 

 

Konkurso tikslas – fotografuojant savo gimtinę skatinti mokinius atkreipti dėmesį į vienintelę visų žmonių buveinės vietą – Žemę, kurioje turime tvarkytis taip, kad gera būtų gyventi mums ir ateinančioms kartoms. 10 savo nuotraukų išsiuntėme į konkursą. Sunku net  buvo atrinkti iš jų gausos. Sėkmės visiems!

 

Mokyklos projektas  „Gamta ir aš“

Negalima pažiūrėjus į medį sakyti, kad jis yra mūsų aplinka. Tas medis yra mūsų plaučiai. Jei nekvėpuos jis- nekvėpuosime  mes ir atvirkščiai. Mes neatskiriami. Žemė yra mūsų kūnas. Upės ir kiti vandenys mūsų kraujas. Teršdami juos naikiname save. Oras yra mūsų kvėpavimas. D. Chopra

Sausio – birželio mėnesį mokykloje vyksta projektas „Gamta ir aš“. Projekto tikslas- skatinti vaikų domėjimąsi juos supančia gyvąja gamta bei aplinka, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo, socialumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, plėtoti vaikų užimtumą, tenkinti jų saviraiškos poreikius.

1-2 klasėse apsigyveno Afrikinės sraigės. Achatina – tai gigantiška Afrikos sraigė. Šis gyvūnas gyvena ir elgiasi taip pat, kaip mums pažįstamos mažutės sraigės. Su sraigėmis draugausime apie 5–7 metus, nes tiek jos gyvena. Sraigė lėtai lėtai pakelia galvą, apsidairo, kur nors šliauždama. Juda labai lėtai, ramiai, bet užtikrintai. Ji tikrai suteikia ramybės.

 

 

 

 

 

 

Šalies, Kauno ikimokyklinių įstaigų,  pradinių mokyklų vaikų- tėvų- pedagogų dailės akcija- paroda „Užšaldyti lede“

 

 

 

Jau tradicinė septynioliktoji akcija „Žiemos mozaika“ kvietė džiaugtis kūryba eksperimentuojant. Šiemet kvietė žaisti su vandeniu ir ledu, užšaldant antrines medžiagas, gėles, vaisius, daržoves, smulkius žaislus ir kt. Pirmos klasės mokiniai komponavo, šaldė viską kas jiems gražu, įdomu,  kas tinka spalvų pažinimui, akies – rankos koordinacijos lavinimui, fantazijos polėkiui. Visi mūsų darbai eksponuojami mokyklos salėje.  Gražiausi darbai (Kajaus Matušaičio, Juanos Zdanės,  Luknės Staniulytės, Paulės Grigaitytės, Miglės Čibirkaitės) buvo išsiųsti į Kauno lopšelį darželį „Vaivorykštė“.

 

Respublikinė virtuali piešinių paroda „Gamta žiemą“

Vilniaus „Atžalyno“ mokykla darželis  organizavo virtualią piešinių parodą „Gamta žiemą“. Virtualioje erdvėje buvo eksponuojami priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokinių piešiniai iš visos Lietuvos ugdymo įstaigų. Savo darbus siuntė pirmokai: Paulė Grigaitė, Matas Navickas,  Juana Zdanė, Viltė Lukauskaitė, Goda Baltrušytė.